Зимова війна: як Фінляндія зупинила наступ СРСР, в якому загинули тисячі українців

30 листопада 1939 року почалася безславна радянсько-фінська війна

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Втрати армії СРСР становили 167 тисяч осіб. Фіннов – 22 тисячі. У Сталіна вистачило розуму припинити агресію через три з лишком місяці. Як держава-злочинець СРСР був виключений з Ліги Націй.

За умовами мирного договору, Фінляндія втратила частину своєї території, проте ані морально, ані з огляду на втрати обох сторін ця невелика європейська країна переможена агресором не була.

Варто зазначити, що радянська росія розпочала цю війну віроломно, як, власне, і всі війни, які вона вела, як і розпочала війну проти України росія вже путінська. Як то кажуть, росіяни при цьому працюють за одними й тими ж методичками. Зрештою, судіть самі.

Так само як сьогодні кремль вимагає позаблокового статусу України та її гарантій не вступу до НАТО, і тоді, далекого 1939 року, СРСР прагнув віддалити радянсько-фінський кордон якомога далі від Ленінграда, пояснюючи це тим, що гітлерівська Німеччина може використати територію Фінляндії як плацдарм для нападу на Радянський Союз.

Щоправда, тоді москва не діяла настільки нахабно. Адже перед вторгненням у Фінляндію вона все ж розірвала дипломатичні відносини з цією країною, і лише через два дні, 30 листопада 1939 року, радянські війська перетнули фінський кордон.

Утім, знову ж таки прослідковується схожість, адже, так само як і у 2014-му, кремль тоді створив фейкові «Народний уряд Фінляндії», а слідом за ним — «Фінляндську Демократичну Республіку» та «фінську народну армію».

Так само як у 2014-му — ЛНР/ДНР та спроби створення «народних республік» у Харкові, Одесі та інших українських містах, так само як «народна міліція ЛНР» тощо.

Звичайно, як у новітній історії росіянам не вистачало місцевого гарматного м’яса, і спочатку сепаратистські бандформування доукомплектовувалися найманцями, а командирами підрозділів призначалися кадрові російські офіцери, так само і тоді — етнічних фінів не вистачало, тож комплектували ким заманеться.

А саме — солдатами, зовні схожими на фінів (білявих, північних блондинів).

Зрештою, була розгорнута «Народна Армія Фінляндії», яка складалася не стільки з фінів, карелів та вепсів, скільки з білявих слов’ян, більшість із яких були білорусами.

Так офіцери в штабі цієї армії і жартували:

«Ми не знаємо, чи є фінські міни, але те, що є мінські фіни, це точно!»

Відтак таке «фінське народне» формування було створено, але боєздатність його «вояків» була вкрай низькою.

Читайте також: 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

151

Alex

Адміністратор