За минулий рік рівень бідності в Україні зріс з 5,5% до 24,2%

У 2022 році в Україні рівень бідності зріс з 5, штовхнувши до скрути 7,1 мільйона людей. Разом з тим, між містом і селом спостерігається великий розрив, а найбільш відчутні наслідки зубожіння – саме у сільській місцевості.

Про це йдеться у нещодавньому звіті Світового банку, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

“Враховуючи, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців можуть опинитися за межею бідності”, – заявив регіональний директор установи зі Східної Європи Аруп Банерджі.

Відзначається, що в Україні здорожчали їжа та автомобільне паливо. Деякі речі здорожчали на 40-50%. До прикладу, до повномасштабної війни зробити мінімальні закупи в супермаркеті Ірпеня, що на Київщині, можна було на 200 гривень, а зараз доведеться витратити 400-500 гривень.

Водночас економіст Олена Білан прогнозує поглиблення фінансової кризи. І зазначає, що без величезного пакета фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти, ситуація була б ще гіршою.

“Спостерігаємо падіння ВВП на 30% переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У країні була інфляція у 26% – знову ж таки, що могло бути й гірше – але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася стосовно долара на 20%”, – розповіла експерт.

Білан переконана, що найбільшою проблемою українців буде створення нових робочих місць – особливо для молоді, яка втратила роботу.

Читайте також: Володимир Зеленський: «Нинішня війна в Україні – це зіткнення двох різних світів»

Дивіться також відео: TAYANNA розповіла про благодійні концерти та творчість під час війни

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Діана ЯКОВЕНКО

99