Євген Клопотенко поділився рецептом квашеної капусти за три дні

Тільки подумки уявиш хрустку та соковиту квашену капусту, а слинки вже одразу течуть! Вона смакує з будь-яким гарніром, м’ясом, як звичайна закуска чи навіть може стати складником багатьох страв.

Щоб засолена капуста вийшла хрусткою, варто обрати пізні зимові сорти. Такі качани мають більшу концентрацію цукру, а їхнє листя туге та щільне. Місткість з капустою залишіть бродити біля теплого місця. Саме від температури залежить, наскільки швидко закінчиться процес ферментації.

ІНГРЕДІЄНТИ

На 1. 5 л банку:

1 кг капусти

3 лаврові листи

1 морква

1 ст. л. солі

700 мл води

ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ

Візьміть капусту з розрахунку, що після очищення качана має вийти 1 кг продукту. Очистьте, зніміть пошкоджене чи тверде верхнє листя, виріжте серцевину. Помийте овоч під струменем холодної води та обітріть кухонним рушником. Очистьте моркву.

Качан капусти розріжте навпіл або на чверті, щоб було зручніше. Пошинкуйте частини овочу ножем, або скористайтеся економкою. Натріть моркву. Перемішайте капусту та моркву. Додайте до суміші 3 лаврові листи. Покладіть все у чисту банку гарно утрамбовуючи, щоб не було пустот.

В окремому посуді змішайте 700 мл окропу та 1 ст. л. солі. Перемішайте, допоки сіль не розчиниться. Залийте розчином місткість з капустою. Поставте банку у глибоку миску, на випадок, якщо розсіл почне витікати, та розташуйте її на кухні поблизу плити або іншого місця, де тепло.

Через добу проколіть капусту ножем чи шампуром до самого дня місткості, щоб випустити гази, які створюються під час бродіння. Піну на поверхні розсолу теж ретельно прибирайте, аж допоки не закінчиться процес бродіння. Про це свідчитиме той факт, що піна перестане з’являтися, а розсіл у банці стане прозорим.

Скуштувати квашену капусту можна через добу. Повністю готова вона буде через три доби. Продукт тримайте закритим щільно кришкою у холодильнику.

Євген Клопотенко, шеф-повар

251

Тетяна Карпенко

журналіст