Яку допомогу надають звільненим з полону військовим

Від початку повномасштабної війни Україна провела близько 30 обмінів та звільнила понад 1 тисячу українців. Однак тисячі наших захисників та захисниць зараз перебувають у російському полоні.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Тож на який соціальний захист можуть розраховувати звільнені з полону українські військові та яку їм надають допомогу?

Первинна допомога. Одразу після обміну звільнені захисники та захисниці отримують пакунки з необхідними речами. Рюкзаки зібрані окремо для чоловіків та жінок – з урахуванням потреб. У кожному: одяг, взуття, засоби гігієни, їжа, вода. Майже всі товари – від українських виробників. Щоби військові могли зателефонувати рідним та оперативно поновити особисті документи у Дії та доступ до банківських рахунків, у рюкзаку є смартфон.

Лікування та реабілітація. Українські військові, які перебували в російському полоні, потребують належного лікування та реабілітації. У МВС зазначають, щойно вони потрапляють в Україну, їх оглядають лікарі й разом з правоохоронцями фіксують, в якому стані повернулися бійці. Також вони мають змогу проходити тривалу, комплексну реабілітацію за державний кошт. На етапі ранньої реабілітації їм надається первинна медична та психологічна допомога.

Після цього захисників направляють до медичних реабілітаційних центрів системи МВС. Там вони та члени їхніх сімей мають змогу отримати більш фахове лікування та допомогу. Залежно від стану та потреб особи, лікарі формують індивідуальну програму лікування, а психотерапевти визначають необхідні методики роботи. У більшості випадків бійці проходять другий етап відновлення у відомчих закладах охорони здоров’я. За потреби їх можуть направити на лікування за кордон.

Виплати та допомога. Що стосується грошових виплат, то звільнені з полону військові зможуть отримувати 100 тисяч гривень щорічно під час перебування у полоні та таку ж суму одноразово після звільнення.

Крім того, у разі смерті військового передбачена одноразова фінансова державна підтримка його родині теж у розмірі 100 тис. грн.

Читайте також: До страхового стажу зараховуватимуть проведений час у полоні

Одружитися чи продати нерухомість не можна без довідки з військкомату

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

23

Тетяна Карпенко

журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − three =