Якій каві ужгородці надають перевагу

“Йдім на кавиль” (ред. кава по-закарпатськи). Саме так починається ранок більшості ужгородців. І це не дивно, адже кава тут є не просто звичкою, а традицією.

Ужгородці просто не уявляють свого ранку без чашечки ароматної кави. З неї починається ділова зустріч, романтичне побачення або дружня бесіда. В кав’ярнях Ужгорода є величезний асортимент різних сортів кави та напоїв виготовлених з неї.

“Оперативна Україна інфо” вирішила дізнатися скільки кави випивають мешканці міста та яким напоям надають перевагу.

Заходимо в одну із Кав’ярень на вул. Корятовича. Бачимо чергу з 7-ми людей. Придбали американо та капучино без кофеїну.

Бариста каже, що кожного дня тут купують від 600 кавових напоїв.

“Для жителів Закарпаття кава – традиція. У нашій кав’ярні маємо понад 40 різновидів кавових напоїв. Серед них є кава із золотом (їстівним), по-боснійськи з рахат-лукумом, по-віденськи з ексклюзивними сиропами власного приготування тощо. Нашими покупцями зазвичай є люди віком від 20 до 45 років. Серед них найбільше п’ють каву чоловіки, які палять. Деякі кавомани заходять до нас кілька разів на день. Вони кажуть, що без кави не обійтись”, – розповідає бариста місцевої кав’ярні Олена.

У цьому закладі якраз насолоджується лате Аліна. Вона з посмішкою каже:

«Є такий жарт в інтернеті – заощадила на маршрутці 7 гривень, але по дорозі витратила 35 гривень на каву – це 100% про мене. Я п’ю каву з 17-ти років. Вона для мене стала повсякденною звичкою. Кожного дня випиваю 3-4 порції цього напою. Люблю відвідувати різні кав’ярні та відкривати для себе нові смаки кави».

За словами місцевого жителя Сергія, випити каву – це означає поділитись новинами, планами, проблемами, які тривожать тощо.

“Я йду на роботу – п’ю каву. Потім під час робочого дня випиваю ще дві чашки. Інколи з кави починається й вечеря.  Мені є з ким покавувати, адже каву п’ють майже всі мої знайомі.  Кава додає енергії”, – переконує він.

У цілодобовому магазині Ужгорода бачимо теж ранкові черги, всі йдуть по “кавиль”.

“Від сьомої ранку до сьомої вечора клієнти випивають понад 120-150 кавових напоїв. У нічний час 20-30, більше у святкові дні. 40% любителів кави замовляють еспресо та американо, ще 40% – каву з молоком, інші 20 – лате, капучино та інші напої. Пік кавоманії починається з 6 по 9 годину. В цей час люди поспішають на роботу. Серед них найчастіше купують каву двірники, будівельники, працівники ринків та магазинів”, – повідомляє продавець магазину Катерина.

Насолоджуйтесь кавою, проте не забувайте, що надмінне її споживання може зашкодити вашому здоров’ю!

Читайте також: ​Хто із закарпатців зможе безкоштовно оздоровитись

Зоя Брюхович

282

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті