Які основні ознаки поломки каталізатора Пежо 206

Важливим технічним вузлом автомобіля є каталітичний нейтралізатор. Він призначений для очищення вихлопних газів, які в результаті контакту з каталізаторами речовинами і під впливом високих температур, перетворюються на відносно безпечні для навколишнього середовища мікроелементи.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Середній пробіг, який розрахований каталізатор Пежо 206, становить 120-150 тисяч кілометрів. Внутрішня його конструкція складається з монолітних керамічних стільник, на канали яких нанесений тонкий шар благородних металів. При контакті вихлопу з ними, під впливом тиску та високої температури, вони викликають хімічні реакції, нейтралізуючі вуглеводні, окиси азоту та вуглецю.Через таку конструкцію стільники з часом засмічуютьcя. За рахунок чого знижується пропускна здатність каталізатора і двигун починає «задихатися». Тому періодично каталітичний нейтралізатор доведеться змінювати. Проте у зв’язку з тим, що в ньому є метали платинової групи,  його не варто викидати після демонтажу. Скупники завжди запропонують за неробочий каталізатор відмінну ціну.

Приводи для заміни каталітичного нейтралізатора Пежо 206

Перед тим, як змінювати каталізатор, потрібно переконатися, що проблема саме у його несправності. Зробити це можна такими способам:
– оглянути візуально;
– виміряти протитиск перед каталізатором;
– провести комп’ютерну діагностику.

При візуальному огляді потрібно перевірити, чи немає на корпусі деформацій та явних ознак ударів чи інших механічних ушкоджень. Конструкцію всередині камери побачити не вдасться. Візуально оглянути її можна лише під час демонтажу деталі. Самостійно це робити не рекомендується.

Перевірити пропускну здатність внутрішнього елемента каталізатора можна за допомогою спеціального манометра. Його слід вкрутити місце першого датчика повітря (лямбда-зонда). Показник тиску не повинен перевищувати позначки 0,2–0,3 одиниці. При вищому тиску каталізатор доведеться замінити або промити, залежно від ступеня забруднення.

Якщо при комп’ютерній діагностиці виявлені помилки вихлопної системи або датчиків повітря, варто перевірити каталізатор і лямбда-зонди, що керують ним. Проблема може полягати не тільки в дефектах або засміченні керамічних стільників, але і в роботі датчиків. Лямбда-зонди можуть вийти з ладу або передавати некоректні дані через проблеми з проводкою.

Ознаки поломки каталізатора Пежо 206

При повністю несправному каталізаторі, двигун може не запускатися або завестися важко і відразу затихнути. Якщо в такій ситуації викрутити перший датчик повітря, який розташований перед каталізатором і двигун після цього заведеться, це означає, що проблема саме в каталізаторі і його доведеться міняти.

При частковому засміченні нейтралізатора автомобіль починає «тупити». Якщо різко додати газ, машина повільно набирає обертів. При цьому збільшується витрата палива.

Якщо на панелі загоряється «Чек», а комп’ютерна діагностика показує помилку — це свідчить про проблеми з каталізатором або є підсмоктування повітря в системі. За таких симптомів, щоб не мучити ні себе, ні автомобіль, варто звернутися до автомайстерні для усунення неполадки з каталітичним нейтралізатором.

53

Юрій Іванов

Головний редактор