Яка існує класифікація профнастилу за марками

Профнастил – тонколистовий гофрований матеріал, що широко застосовується в різних сферах будівництва.  Цілі використання можуть бути різними – від зведення огорожі до покриття даху чи конструювання перекриттів та перегородок. Це свідчить про практичне значення виробу, бо він не обмежується тільки одним видом можливого використання. Саме практичність та універсальність зробили профнастил популярним будівельним виробом, і навіть з часом не знайшлося достойної альтернативи йому в сегменті доступних за ціною матеріалів.

 

Класифікація металопрофілю

Для зручності вибору та раціонального використання кожного виду профнастилу, було розроблено точну класифікацію продукції. Вона відображає призначення продукції, вказує на конкретні технічні параметри та дає змогу оцінити, скільки приблизно цей товар буде в експлуатації. Класифікують металопрофіль за:

 • Призначенням.
 • Матеріалом, з якого він виготовлений.
 • Типом покриття.

Вказане виробником призначення продукції дозволяє не переплачувати за непотрібні параметри виробу, адже для огорож і покрівель висуваються відмінні вимоги у питанні якості металу та профілювання листів.

Компанія Будстрой на своєму сайті  розмістила асортимент металопрофілю в зручному форматі, щоб покупець міг бачити:

 • технічні дані,
 • постачальника металу та виробника,
 • можливі розміри листів,
 • асортимент кольорів,
 • марку виробу.

Що стосується вартості товарів, то зазвичай вказується ціна профнастилу за м2, тому не буде проблемою порахувати, в яку суму обійдеться покупка. Покупці цінують зручну подачу інформації, адже це пришвидшує процес пошуку, а також оптимізує підбір бажаного матеріалу.

Маркування профлистів згідно їх призначення

Дуже зручно, що вся продукція на ринку позначена марками, в яких міститься інформація про тип профнастилу та висоту його профілю. Це перші основні параметри, на які звертають увагу при покупці. Далі вже йде ретельний підбір технічних параметрів, що стосуються самого наповнення листів. Згідно класифікації, яка визначає рекомендовану сферу використання продукції, профнастил поділяють на:

 • Стіновий. Найчастіше його обирають для створення огорож, воріт, обшивки стін та перегородок господарських споруд. Тобто це найбільш простий лист, що має найменші показники міцності та жорсткості з усіх можливих видів металопрофілю.
 • Покрівельний. Листи для покрівель мають збільшену висоту профілю, а відповідно й кращі ребра жорсткості, тому можуть витримувати більші навантаження і використовуються, як покрівельний матеріал.
 • Несучий. Найміцніші листи з найбільшою висотою гофр, це дає змогу застосовувати їх у зведення несучих споруд, облаштуванні стін ангарів, перегородок та міжповерхових перекриттів.

Окрім висоти профілю міцність профнастилу дає й товщина самого металу, а також ті покриття, якими він захищений від навколишнього середовища – цинком та полімером.

22

Юрій Іванов

Головний редактор