Як відбувається монтаж покрівлі в сучасних умовах

Монтаж покрівлі передбачає виконання комплексу робіт, спрямованих на влаштування якісної покрівлі об’єкту за допомогою покрівельного матеріалу та комплектуючих. Сучасне облаштування дахів суттєво змінилось і зараз використовуються оновлені технології, інноваційні матеріали та результат здебільшого приємно вражає замовника.  Функція даху не лише в естетиці будинку, це лише другорядна задача. Першочергово – це:

  1. Захистити внутрішні приміщення та оздоблення від зовнішнього середовища та таких його проявів, як опади, сонячні промені, вітер.
  2. Створити умови для збереження тепла в житлі та підвищити звукоізоляцію будівлі.
  3. Додати захисту від вогню, оскільки більшість покрівельних матеріалів є вогнетривкими та не дають вогню швидко розповсюдитись на велику площу

Щодо можливості самостійного виконання покрівельних робіт

Монтаж покрівлі може виконуватися професійними будівельниками і власне самими домовласниками, якщо у них є певні навички будівельних робіт та вони впевнені в своїх силах. Взагалі це дуже відповідальна задача, тому потрібно двічі подумати чи варто таку відповідальність брати на себе. Адже плата за помилки в даному випадку буде завелика:

  • покрівля може не мати бажаного зовнішнього вигляду,
  • зросте ризик ремонту внаслідок протікання покрівлі,
  • не буде бажаного теплозбереження чи звукоізоляції.

Як саме виглядає послідовність етапів, розповідає Сітібуд: https://citybud.in.ua/uk/pokrivelni-roboti-montazh-pokrivli/. Побачивши, які є основні особливості покрівельних робіт, може відразу зникнути бажання виконувати монтаж власноруч. Тому радимо звернути увагу, на основні етапи робіт та їх послідовність, яку порушувати не можна в жодному випадку.


Послідовність та основні етапи

Демонтаж. Якщо мова йде про вже існуючу конструкцію даху, то є потреба в демонтажі старого покриття. Проводиться оцінка, які саме елементи конструкції потрібно буде замінити для нормального функціонування нової покрівлі. Зазвичай рекомендують оновити й саму основу, до якої кріпиться покрівельне покриття та всі додаткові шари покрівельного пирога.

  • Монтаж кроквяної системи и обрешітки. В залежності від типу покрівлі та наявності складних архітектурних елементів, будується з якісної деревини основа, до якої далі фіксується обрешетування.
  • Монтаж покрівельного пирога. Так називають сукупність шарів пароізоляції, теплоізоляції та гідроізоляції, саме цей перелік складових є необхідним для монтажу, перш ніж буде монтуватись безпосередньо покрівельне покриття.
  • Укладання покриття. Покрівельні покриття підбираються особисто домовласником, відштовхуючись від його власних естетичних вподобань, будівельної «моди» та особливостей будинку.
  • Встановлення добірних елементів і водостічних систем. Без цих компонентів не може буде завершеним будівництво даху, адже потрібно забезпечити правильний відтік води з поверхні даху, а також уникнути проникнення опадів в місцях стиків.

Як бачите, роботи дійсно складні і їх виконання потребує підготовки, знань та навичок. Оскільки з будівництвом даху краще не жартувати, то довірити цю роботу варто доручити фахівцям своєї справи.

26

Юрій Іванов

Головний редактор