Як правильно занурюватися на Водохреще

Купатися в ополонці на Водохреще 19 січня для багатьох — традиція. Це свято символізує оновлення. Однак потрібно знати, як правильно це робити.

Досвідом моржування з “Оперативною Україною інфо” поділився Дмитро Геращенко із села Великий Тростянець Полтавського району.

До моржування полтавця привчив його одногрупник. 13  років тому вони разом поїхали на річку Ворскла у село Буланове. Відтоді занурюється в ополонку майже щороку.

“Зроблю це вже вдесяте. Після занурення поповнююся силами, з’являється заряд енергії. З цим і входжу в новий рік”, – розповів Геращенко.

Вперше пірнати було страшнувато. Чоловік думав, що не зможе купатися в мороз. Мав здолати психологічний бар’єр.

“Навколо була крига, сніг. Занурився тричі, як і годиться. Від емоцій забило подих. Мозок включився тільки на березі. Словами це відчуття не можливо передати. Треба тільки пробувати. Швидко витерся рушником. Одягся. І не захворів”, — каже Дмитро Геращенко.

Кілька разів купався у Нижніх Млинах на Ворсклі. Там на Водохреще збирається багато людей.

“В ополонку занурююсь зазвичай на 19 січня. Буває, з компанією ходимо в баню. Тоді купаюся в холодній воді або у водоймі, якщо є. Так відпочиваю в різних містах України: Полтаві, Харкові, Києві. Я багато подорожую. Цього року не знаю, де буду на Водохреще. Скоріше за все, на рідній Полтавщині, може, у Шишаках чи Опішні. Але є варіант, що піду на пляж у Харкові. Зараз із сім’єю у цьому місті. Маю справи”, – говорить.

Радить іти до ополонки з кимось за компанію, аби уникнути небезпечних ситуацій.

“Обов’язково беру ковдру, щоб на неї стати. Треба мати тепле взуття, в яке легко вскочити, щоб ноги не змерзли. Одяг має бути вільний, без зайвих ґудзиків, аби швидко вдягтися. Зігріватися краще трав’яним чаєм у термосі. Не варто купатися на голодний шлунок та одразу після їжі”, – зазначає. І додає, що не  варто вживати алкоголь та палити . Він — прихильник здорового способу життя.

Читайте також: Відомі українці поділилися дитячими фото і спогадами про новорічні свята.

Юрій Іванов 

64

Юрій Іванов

Головний редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen + nine =