Як покращити пам’ять і чому виникають хибні спогади

Ми отримуємо забагато інформації, тому мозок “чистить” враження за день, щоб записати головне. Нейрони отримують імпульси (наприклад, реагують на дотик і світло) і потім передають цю інформацію по організму.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, хибні спогади справді можуть виникати через стрес. Особливо зараз, під час щоденного інформаційного потоку про війну, ми постійно спостерігаємо онлайн за тим, що не проживаємо самі. Мозок буде додумувати те, що ми не переживали, щоб пояснити собі, що відбувається. Йому треба мати зрозумілу картинку.

Як покращити памʼять? Як би це не було просто — гуляйте на вулиці ― це завжди йде на користь когнітивним процесам. Також може допомогти масаж, якщо у вас затиснуті мʼязи спини та шиї. Можна займатися йогою. Треба налагодити сон, наскільки це можливо.

Важлива саморефлексія. Зверніть увагу, коли та що ви почали забувати ― так можна зрозуміти, що саме допоможе покращити вашу памʼять і зрозуміти, що вам допомагає нагадати забуте.

Читайте також: Світлана Доан: «Конфлікти. Нетерпимість – перший крок до деспотизму»

Дивіться також відео: Тамара Яценко: спогади про зйомки «Слуги народу», співпраця із Володимиром Зеленським. ч. 2

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

52

Тетяна Карпенко

журналіст