Як емоційно витримати тривалі відключення світла: поради психолога

Тривалі відключення світла внесли в наше життя не найприємніші корективи. З відключенням світла ми стаємо позбавлені практично всього, що в сучасному світі нам так необхідно для нормального життя, в тому числі і психологічного.

Про це «Оперативній Україні інфо» розповіла психолог Олена Щербань.

Так, фахівець дала п’ять порад для життя без світла.

  1. Не бійтеся, якщо плани доведеться міняти. Відключення електрики на тривалий час не дає нам можливості зателефонувати або написати повідомлення, приготувати сніданок, вмитися, прийняти душ, переглянути новини. Повне або часткова скасування довготривалих або короткострокових планів психологи називають фрустрацією, яка веде до відповідної реакції психіки. Це норма і це не повинно вас лякати.
  2. Бурхлива реакція на ситуацію вашої психіки – це нормально. Реакція на відключення світла у всіх різна. Комусь хочеться усамітнитися, а комусь обов’язково потрібно спілкування, а когось тягне на обжерливість. У будь-якому випадку такі реакції – відповідь організму на стрес. І їх не потрібно плутати з депресією – повним закриттям від світу, усвідомленим відключенням від контакту з собою і навколишнім світом.
  3. Стежте за своїми думками. Якщо ви прокинулися вранці, а в квартирі немає світла і вас при цьому відвідують похмурі думки про те, що жити зовсім не хочеться і все приречене на провал – це дуже небезпечний синдром. Такі думки психологи трактують як відсутність підтримки зовні і людині нема на що спиратися всередині. А бажання залишитися уві сні – це захисний механізм психіки, спрямований на те, щоб простіше пережити життєві складності.
  4. Найнебезпечніша ізоляція – соціальна. Тривалі відключення світла і мобільного зв’язку – величезне випробування для нашої психіки. У наявності ще більша соціальна ізоляція, ніж під час пандемії. Крім того, якщо за часів коронавірусу, багато хто міг працювати віддалено, то при відключенні світла – така можливість пропала. Тому багато хто залишився ще й без можливості працювати і заробляти.
  5. Танцюйте в темряві. Щоб полегшити для себе наслідки стресу, пов’язаного з тимчасовим відключенням світла і зв’язку, намагайтеся не замикатися і не панікувати. Важливо продовжувати рухатися, отримувати позитивні емоції, як би це не було складно в цій ситуації.

Олена Щербань також рекомендує під час відключення світла медитації, дихальні практики, тривалі прогулянки і домашні заняття спортом. Виходьте з дому і йдіть без будь-якої мети і маршруту протягом 30 хвилин. Ця техніка допомагає очистити голову від настирливих думок, повернути оптимізм і тверезість свідомості.

Читайте також: Учені довели користь медитації

Як доступно відновити сили

40 ігор з дітьми у темряві, щоб відновити відчуття безпеки

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

153

Тетяна Карпенко

журналіст