Як демонтували святкову інсталяцію до Дня Незалежності в Києві: подробиці (фото, відео)

Сьогодні, 17 серпня, у Києві на Алеї Небесної Сотні активісти разом з представниками монтажної фірми розібрали святкову інсталяцію до Дня Незалежності. Біля неї мали знімати відеоролик про Україну різних часів.

Повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

При перших спробах демонтажу відбулася сутичка активістів з правоохоронцями. Однак  через кілька годин на місце прибули робітники тіє фірми, яка монтувала ці конструкції, але  тепер уже для того, аби їх розібрати, – розповіли нашим журналістам очевидці.

До робіт також долучилися активісти, які вже кілька годин тому тут намагалися “працювати”.

Люди фотографували інцидент та знімали стріми. На місці працювали центральні ЗМІ.

 

Пізніше цю ситуацію на одному з телеканалів прокоментував прес-секретар президента України Сергій Никифоров:

“Я не берусь судити зараз саме доречність встановлення цих декорацій саме в тому місці. Я лише хочу сказати, що ситуація, яка от зараз виникла і яку ми спостерігаємо в прямому ефір – це наслідок маніпуляції. Тому що те, що я подивився в ЗМІ, почитав на Фейсбуці: кажуть, що це якесь провокування ностальгії за Радянським союзом, що ми прославляємо автомати ці з газіровкою і морозиво по 50 коп.

Це ж зовсім не про те. Це декорації до телевізійної трансляції на День Незалежності. Тобто там є всі епохи, через які Україна пройшла, щоб цей День Незалежності мати. Там є козацька доба, там є, чи принаймні за задумом мала бути, царська доба, там Друга світова війна, я бачив протитанкові барикади якісь. Зараз ці люди, які намагаються знести конструкцію, вони свідомо акцентують лише на радянському періоді, ігноруючи усе інше”.

 

Читайте також: Кілька українських артистів відмовилися від участі у концерті до Дня Незалежності.

Юрій Іванов, Зоя Брюхович

125

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті