WSJ: “У росії закінчуються запчастини для будівництва кораблів”

У російської державної суднобудівної компанії United Shipbuilding Corp. (USC) закінчуються деталі двигунів. Через це вона не може виробляти танкери та судна, необхідні для перевезення нафти й вантажів.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на The Wall Street Journal.

Так, у виданні нагадали, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, США та Європа ввели проти РФ потужні санкції. Це призвело до переривання постачань деталей двигунів, гвинтів і паливних помп. Зараз найбільші російські корабельні намагаються знайти достатню кількість гвинтів та деталей двигунів.

І хоча USC перебуває під санкціями ще з 2014 року, але проблеми з отриманням обладнання та іноземних спеціалістів для встановлення частин “набули системного характеру” саме після минулорічного лютого.

“USC спільно з держпідприємством рф “Суднобудівний комплекс “Зірка” — дві найбільші корабельні компанії Росії за обсягом замовлень. Вони виробляють різноманітні судна: від атомних підводних човнів і фрегатів до танкерів-криголамів та пасажирських кораблів. Їхні клієнти в основному з рф, тож проблеми з виробництвом відчуватимуть переважно всередині країни. А це призведе до обмеженого впливу на світове суднобудування, де домінують азійські корабельні підприємства”, – кажуть у WSJ.

І додають, що постійним клієнтом обох російських підприємств є державний танкерний оператор “Совкомфлот”. Він також потрапив під санкції та був змушений продати більше третини свого флоту й перенести діяльність у Дубай.

У минулому USC постачило тільки чотири судна, бо з Німеччини перестали приходити гвинтові колонки. Тоді як, за словами менеджера підприємства “Зірка”, виробництво на корабельні у Приморському краї відбувається з перебоями через відсутність імпортних двигунів. А з 8 березня 2022 року General Electric, що виробляв головний елемент системи електроруху судна, оголосила про зупинення своєї діяльності в росії.

Тож ті компоненти, що були в запасі до введення санкцій, встановлювали за допомогою корейських партнерів. Водночас вони перестали працювати з росіянами у відповідь на вторгнення рф в Україну.

Читайте також: Колишня офіцерка ВМС США може бути причетна до витоку секретних даних Пентагона, – The Wall Street Journal

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

45

Тетяна Карпенко

журналіст