Виплата пенсій та соцдопомог: що зміниться для українців у 2022 році

У 2022 році в Україні запрацюють персональні кабінети в єдиного соціального реєстру для контролю майбутніх пенсійних накопичень.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили у прес-службі  Мінсоцполітики.

Нова інформаційна система дозволить людям, не виходячи з дому, через особистий електронний кабінет звернутись за соціальною допомогою. Та дасть можливість отримати соцдопомогу за кілька днів без черг та паперів.

Єдиний соціальний реєстр буде єдиним місцем зберігання інформації про особу для надання будь-яких соціальних послуг. Персональні дані людини захистять потужною системою безпеки.  Зокрема, на базі ЄСР консолідуватиметься “пенсійна історія” особи.

У цій системі планують додати всі види соціальних виплат – від пенсій і субсидій до виплат по малозабезпеченості й допомоги по безробіттю.

​“Людина отримає зручний інструмент для планування та контролю свого пенсійного майбутнього. Цей інструмент є універсальним. Наразі депутати та експерти погоджують останні деталі законопроектів, які регулюватимуть впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.”, – зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

У е-кабінет можна буде зайти через портал або додаток “Дія”. Користувачам нададуть можливість (після запуску накопичувальної системи) вибрати пенсійний фонд або ж змінити його на інший. У кабінеті відображатиметься інформація про обсяги пенсійних накопичень, сплачені внески, отриманий інвестиційний дохід, проведені виплати тощо.

Читайте також: Українські вчені виявили речовини, які можуть запобігати гострій пневмонії.

Зоя Брюхович

122

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті