Втома під час війни: психолог порадила як впоратися

Неодноразово українці скаржаться на втому під час війни та виснажений стан. А психологічна підтримка потрібна зараз кожному.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на телеканал «Дом».

За словами психолога Наталі Підлісної, розумове навантаження, як і фізичне, дуже затратне. Адже при розумовому навантаженні в мозку накопичується більше глутамату:

«Це така речовина, яка виділяється, коли працюють клітини головного мозку – нейрони. Глутамат бере участь у передачі нервових сигналів від того одного нейрона до іншого. Внаслідок тривалого виснаження він не може ці сигнали передавати. Настає така когнітивна втома, або «ефект голови, яка димиться».

Крім того, людина витрачає більше енергії на боротьбу з підвищеним стресом, на розв’язання проблем в особистому житті. Переживання за майбутнє й обдумування минулого, звичка тримати все під контролем та тривожність теж неабияк виснажують.

Аби зберігати енергію розуму, фахівець радить розставити пріоритети. Бо під час стресу мозок може впоратися лише з однією великою задачею.

«Намагайтеся багато рухатися, робіть зарядку, танцюйте під улюблену музику. З’являться гормони радості, пришвидшаться обмінні процеси. Також навчіться мовчати, не витрачайте енергію на внутрішні діалоги, або пусті балачки. Практикуйте помірність у розмовах, тоді покращиться ваш ментальний стан», – додала Наталя Підлісна.

Читайте також: Як емоційно витримати тривалі відключення світла: поради психолога

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

195

Тетяна Карпенко

журналіст