Вперше в історії вчені перелили людині штучну кров

Днями стало відомо, що британські вчені вперше в історії перелили людині кров, яку вирощували у лабораторних умовах.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на University of Cambridge.

Зазначають, що виготовлені клітини крові виростили зі стовбурових клітин донорів. Потім еритроцити перелили добровольцям у межах рандомізованого контрольованого клінічного випробування RESTORE.

«Сподіваємося, що вирощені у лабораторії еритроцити житимуть довше, ніж ті, які отримують від донорів крові. Якщо наше випробування пройде успішно, це означатиме, що пацієнтам, які нині потребують регулярних тривалих переливань крові, у майбутньому потрібно буде менше таких процедур», – розповів професор Седрик Геварт.

Тож якщо надалі доведуть безпеку й ефективність такого способу, вирощені клітини можуть згодом зробити прорив у лікуванні людей із захворюваннями крові, такими як серповидно-клітинна анемія та рідкісні групи крові.

Двоє людей, які отримали переливання крові з використанням вирощених у лабораторії еритроцитів, перебували під ретельним наглядом. Наразі жодного побічного ефекту не зареєстрували.

Читайте також: Українська співачка Наталія Валевська зупинила кров журналісту (відео)

Як проходив черговий тренінг з основ тактичної медицини в МЄУ (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

103

Тетяна Карпенко

журналіст