Володимир Зеленський увів у дію рішення щодо заборони УПЦ МП в Україні: що це означає?

Відучора 1 грудня Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в росії релігійних організацій.

Про це йдеться в указі №820, повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Так, глава держави ввів у дію рішення РНБО від 1 грудня «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Контроль за виконанням рішення РНБО, введеного в дію цим указом, Володимир Зеленський поклав на секретаря Ради Олексія Данілова. Указ набирає чинності з дня опублікування.

У рішенні РНБО просило Президента розглянути діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.

Що це означає?

Згідно з рішенням РНБО, Кабмін має протягом двох місяців внести на розгляд Верховної Ради законопроект, яким унеможливити діяльність в Україні афілійованих із центрами впливу в рф релігійних організацій. Також уряд має вписати Державну службу України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координуватиме безпосередньо Кабмін.

Крім того, урядовці мають розібратися з функціональним підпорядкуванням Держслужбі з етнополітики структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій. Кабмін має забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Тим часом Держслужба з етнополітики має протягом двох місяців провести релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом.

А Служба безпеки разом із Нацполіцією та іншими держорганами, до компетенції яких відносяться питання у сфері забезпечення нацбезпеки, мають активізуватися у питанні виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

Читайте також: ПЦУ роз’яснила, коли відзначати Святого Миколая та Різдво

Обшуки в Києво-Печерській Лаврі: на території знайшли причетного до проросійського інформагентства

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

2 845

Тетяна Карпенко

журналіст