Володимир Зеленський підписав закон про повернення акцизів на пальне

Сьогодні, 28 вересня, стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що частково повертає акцизний податок на пальне, за винятком пального на потреби військових.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради у картці законопроєкту №7668-д, повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Згідно з законом в редакції, яку підписав голова Верховної Ради, акцизи повертаються у розмірі:

  • бензин: 100 євро за 1000 літрів;
  • дизель: 100 євро за 1000 літрів;
  • біопаливо: 100 євро за 1000 літрів;
  • газ: 52 євро за 1000 літрів.

Податок на додану вартість для цих видів пального залишається на рівні 7%. Крім того, закон робить виняток для пального на потреби військових. Якщо замовником такого пального є Міністерство оборони, акциз становитиме 0 євро за 1000 літрів. Пільга діятиме на період воєнного та надзвичайного стану.

Після підпису глави держави закон мають офіційно опублікувати. Він набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування. Такі ставки діють до кінця воєнного стану, але не пізніше 01 липня 2023 року. Після цього ставка ПДВ повернеться до рівня 20%, якою вона була до запровадження пільг у березні, а акцизи – до 213 євро та 140 євро за 1000 л на бензин і дизель відповідно.

Читайте також: Якими будуть ставки на бензин, дизель й автогаз

Вийшов третій випуск проекту «Коли закінчиться війна» за участі екстрасенса Олександра Жаркова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

65

Тетяна Карпенко

журналіст