Володимир Юдашкін зняв екомультик про пригоди Барбі в сміттєвому лісі

Вчора, 29 серпня, на  swap-вечірці в Києві відбувся перегляд анімаційного проєкту “Запаковані в пластик” про пригоди Барбі в сміттєвому лісі. Його автор Володимир Юдашкін зазначає, що цим екомультиком хоче привернути увагу суспільства до забруднення навколишнього середовища. 

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

За словами Володимира Юдашкіна, для створення мультфільму знімальна група спеціально збирала різні види сміття: поліетиленові одноразові пакети, трубочки, пластик. Ходили київськими вулицями й пляжамита підбирали різний непотріб, з якого будували потім уявний світ. Зубні щітки збирали в “Україні без сміття”. Організація їх не перероблює, але спеціально для колаборації там поставили великі контейнери, в які відвідувачі могли скинути свої використані щітки. З них створили цілий Plasticwood.

“У мультфільмі Барбі в нас стала символом споживацтва.  Вона живе в своєму розкішному будиночку, де щодня змінює образи, женеться за сукнями, шопінгом, трендами. Увесь її спосіб життя вибудуваний довкола споживання та матеріальних цінностей. У нашому мультфільмі ми іронічно показали, як такий спосіб життя може обернутися справжнім жахіттям”, — говорить митець.

Сміття після зйомок посортували й віддали або на перероблення, або на високотемпературне спалювання. Тому сьогодні всі декорації доступні лише у відео та фотоформаті.

Наразі команда працює над іншими комерційними проєктами й паралельно шукає фінансування для продовження роботи над мультфільмом.

До речі: 

Swap-вечірка — подія, на якій учасники обмінюються якісним, але непотрібним для себе наразі одягом, даючи йому в такий спосіб друге життя. У Києві організаторки такого івенту Катерина Кухарчук та Богдана Остапик додають, окрім безпосереднього обміну, освітню складову. Запрошують експертів, блогерів та стилістів, які розповідають про свідомий підхід до формування гардеробу та життєвого простору. Також намагаються не забути про мистецьку складову, розміщуючи плакати на екотематику дизайнерів та організовуючи покази таких мультфільмів як “Запаковані в пластик”.

Читайте також: Віктор Лещинський подарував Науковій бібліотеці Максимовича козацьке видання 1738 року.

Юрій Іванов 

217

Юрій Іванов

Головний редактор