Вітчизняні полярники отримали нові шеврони (фото)

Днями українські полярники отримали на формі аж чотири шеврони. Якщо перші три лишаються незмінними, то останній щороку унікальний. На четвертому шевроні зображені реактивні пінгвіни, які частково асоціюються з F-16.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Напис “Ні, Mars!”, який також міститься на шевроні, символічний тим, що в Антарктиці вчені досліджують космічну погоду, ну і звісно нагадує про наші улюблені Хаймарси.

Також на патчі є координати станції, дві зірки в кольорах українського прапора та Південний хрест – найменше, але найвідоміше сузір’я Південної півкулі, за яким можна визначити напрямок на Південний полюс.

Ідея цієї композиції виникла з легкої руки керівника 28-ї УАЕ, геофізика Богдана Гаврилюка. Перший такий шеврон полярники подарували Президенту Володимиру Зеленському під час зустрічі, присвяченій 160-річчю з дня народження Володимира Вернадського. Інші шеврони вирушили з зимівниками в Антарктику, кілька з них полярники зберегли для різних конкурсів та аукціонів, тож у всіх охочих буде можливість виграти такий цікавий подарунок.

До речі, традиційно українські полярники мають на формі чотири шеврони. Перший – це прапор України, другий – логотип НАНЦ (блакитний з трьома пінгвінами), третій – емблема станції “Академік Вернадський”.

Читайте також: В Антарктиді спостерігають бейбі-бум серед пінгвінів

Дивіться також відео: «Благодійність під час війни: з перших уст». Випуск 2 (голова БФ WIR HELFEN UKRAINE) Віктор Адольф

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

36

Тетяна Карпенко

журналіст