Віктор Лещинський подарував Науковій бібліотеці Максимовича козацьке видання 1738 року
Сьогодні, 27 серпня, Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка подарували унікальний екземпляр козацького видання із перекладом «Іменні відомості Прилуцького полку» 1738 року.
Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» із місця події.
За словами президента НЕБАУ Віктора Лещинського, його Благодійний фонд усіляко сприяє збереженню історії та народних традицій, поповнюючи фонди Національного музею архітектури та будівництва, а також різних бібліотек.
«Реставрувати це видання вирішили, адже козацька слава має жити вічно. А такі документи нагадуватимуть прийдешнім поколінням про визначне минуле нашого героїчного народу. Думаю, що подібну роботу проводитимемо і надалі. Оскільки без знання минулого немає майбутнього», – підкреслив Лещинський.
Також він додав, що ця книга випущена всього в 20-ти екземплярах. Решту примірників подарують тим, хто справді є поціновувачем історії та українських традицій.
Майстер-реставратор Геннадій Темнішев зазначає, що це видання отримало нове життя тільки завдяки Віктору Лещинському. Саме він запропонував його відновити, замовивши переклад та ошатне оздоблення:
«Дуже приємно, що є люди, які вболівають за нашу державу, за її історію та культурні надбання. Цьому козацькому виданню ми разом надали нове життя. Радію, що зміг втілити цей творчий задум».
До випуску даного видання долучився і президент БФ «Культурні новації» Владислав Трубіцин:
«Символічно, що презентуємо книгу саме в дні святкування 30-ї річниці Незалежності України. Завдяки командній роботі це історичне видання вдруге вийшло в світ. І всі охочі тепер зможуть із ним ознайомитись. Думаю, що будемо й далі продовжувати подібні проекти».
Переклад книги зробив досвідчений дослідник стародруків із Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка Дмитро Лукін. За його словами, такі видання є дуже цінними для нашої держави:
«У цій книзі – наша історія. Це в буквальному смислі цього слова. У ній знаходяться сотні, ба навіть тисячі імен козаків Прилуцького полку. Подібні видання допоможуть нам пам’ятати своє коріння. Підкреслю, що це дуже важливе генеалогічне джерело».
Директор Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ ім. Т. Шевченка Олег Сербін щиро подякував Фонду Лещинського за такий цінний подарунок для їхнього закладу.
Крім того, присутній на заході засновник та директор видавництва «Саміт книга» Іван Степурін запропонував, аби це видання представили на міжнародній виставці книг, яка завтра відкриється у столичному парку Пушкіна.
Читайте також: Рукописна Біблія встановила три національні рекорди.
Юрій Іванов