Віктор Лещинський подарував музею-садибі А.Малишка унікальний жіночий гуцульський костюм

23 вересня Обухівському музею-садибі А.Малишка подарували від БО “Благодійний фонд Віктора Лещинського” унікальний жіночий гуцульський костюм, який носили на Закарпатті наприкінці 19 сторіччя. 
Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.
За словами президента Національного експертно-будівельного альянсу Україна та групи Win Experts Віктора Лещинського, цей одяг – дуже якісна авторська репліка майстрині Оксани Вороб’євської:
“Костюм створили ще у 1984 році. І з тих пір він мандрував світом. Спочатку побував на території колишнього СРСР, а потім закордоном. І лише зараз повернувся в Україну, в Ужгород. Тепер передаю його до цього музею”.
Науковий співробітник Олена Артюшенко отримала цю унікальну річ та вчергове провела екскурсію їхнім культурним осередком. Адже там нещодавно провели ремонт:
“Подароване вбрання тепер використовуватимуть у місцевих традиційних етнопоказах в якості порівняння гуцульських та місцевих народних традицій у пошитті одягу. Вдячні Віктору Петровичу за цей унікальний подарунок та за постійну підтримку обухівського культурного осередку. До цього він подарував нам чоловічі зимові народні костюми – свити та смушеві шапки”.
Після цього у приміщені Обухівського народного мистецького центру влаштували етнопоказ народного вбрання за участі співробітників музею-садиби Малишка та  волонтерів цього Центру.
На завершення В. Лещинському подарували ікону Богоматері на склі, яку створила місцева майстриня Ольга Матвійчук.
І він висловив вдячність обухівчанам за теплу мистецьку зустріч та пообіцяв, що його Фонд і надалі буде підтримувати цей культурний осередок.
Юрій Іванов 
344

Юрій Іванов

Головний редактор