Військовий експерт зробив прогноз чи нападе Росія на Україну

Чи буде вторгнення Росії в Україну? Де це може статися? Чи готова українська армія до війни? Хто ухвалює рішення про те, чи починати війну? Навіщо війна потрібна Путіну? Чи потрібно збирати тривожний рюкзак і як далі бути? Ці питання турбують кожного в Україні.

Тож «Оперативна Україна інфо» звернулася до військового журналіста, підполковника запасу Володимира Лазарєва, аби отримати відповідь на ці запитання.

За його словами, нині надмірно наелектризована обстановка в суспільстві:

«Вбачаю в цьому посилення ескалації гібридної війни з боку Путіна. Повернуся до тієї тези, що невже наш народ не розуміє, що ми й так воюємо вже 8 років? Також є питання до суспільства, яке зараз намагається згущувати фарби. Річ у тому, що пряме вторгнення не просто має бути спрогнозованим, а повинно мати ще й під собою якесь підґрунтя. Тож, знаючи, що наші збройні сили напоготові, питання на питання: от ви б стали нападати на сильнішого супротивника, який готовий дати відсіч?!».

“П’ята колона має завдання провалити Україну зсередини…”

На думку військового журналіста, Путін вкладає величезні гроші у свій оборонний комплекс. І його розтрачати просто так би не став. Так, втричі більше він вкладає в пропаганду фейків і нагнітання інформаційного простору. І невідомо ще скільки він вкладає в п’яту колону, яка зараз у нас в Україні підіймає голову:

«Тож Путін не такий дурний, щоб починати відкрите вторгнення. Чи він думає, що його тут хлібом-сіллю будуть зустрічати оті запроданці, яких він тут проплачує? П’ята колона має завдання провалити Україну зсередини, щоб ми самі собі підписали вирок. Ось вам простий приклад Криму. Якби Путін знав, що йому там дадуть по зубах, чи поліз би туди?».

Володимир Лазарєв вважає Путіна дуже обережною людиною, який прораховує кожен крок:

«Так, він грає м’язами. Однак, якщо він буде гнути свою лінію і піде на Київ, це стане найгіршим сценарієм, як на мене. Що ж далі робити з цією територією? Нею ж потрібно керувати…».

Військовий журналіст закликає тверезо міркувати, без зайвих емоцій:

«Не слухайте провокативні повідомлення, а просто трошки аналізуйте ситуацію. Перша і головна порада – не панікувати! Паніка – це перший крок до поразки. Кожен має робити свою справу, але бути обачним». І додав, що він як звичайна людина реально дивиться на речі. У нього ще з військового училища є готова тривожна валіза. Для військових – це норма, а цивільним важко налаштуватися на подібне.

“Ми живемо в своїй країні і залишатимемося тут за будь-яких обставин…”

Підполковник запасу порадив, очікувати лише кращого, проте й готуватися до гіршого:

«Людина повинна жити в реальному світі, а не у світі вигадок. Треба не тільки дивитися телевізор, читати газети, а ще й трішки аналізувати ситуацію, історичні пласти якісь – зараз же не 1941 рік. Звідки б на нас не напали б, проте нам відступати нікуди. Ми живемо в своїй країні і залишатимемося тут за будь-яких обставин!».

Читайте також: Володимир Зеленський: «Ми контролюємо безпекову ситуацію в країні» (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

2 211

Тетяна Карпенко

журналіст