Війна очима простих людей: завершили роботу над стрічкою «Маріуполь. Невтрачена надія»

В Об’єднанні Українських Продюсерів завершили роботу над документальним фільмом «Маріуполь. Невтрачена надія». Кіно є свідченням про війну простих людей, які прожили в Маріуполі перший місяць російського вторгнення.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на ОУП.

Так, фільм побудований на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової: вона нотувала те, що бачила навкруги себе у цей час.

«Все, що відбувається зараз — цього не повинно було статися у 21 столітті. Хочу, щоб люди зрозуміли абсурдність ситуації та відчули, що через злобу, жорстокість та ненависть російських окупантів гинуть тисячі. Для мене важливо, щоб кожен злочин рашистів був зафіксований, і вони за все відповіли», – розповіла журналістка.

Стрічка не містить страшних кадрів, не справляє тиск на глядача. П’ять маріупольців розказують свій досвід життя всередині війни. За словами режисера фільму Максима Литвинова, в стрічці немає закадрового голосу, постановчих кадрів і наративу:

«Це — фільм-правда мирних містян всередині війни. Вони розказують просто і без страху, що бачили, як відчували, що з ними відбувалося. Уявіть, кілька тижнів йшло системне знищення півмільйонного міста, і ці люди знаходились всередині цього. Ми свідомо не ставили страшні кадри, хоча вони у нас були, бо не хотіли емоційного нагнітання. Головна героїня Надя — пересічна мирна людина, яка нікого не ненавиділа, і фільм відбиває цю інтонацію. «Маріуполь» може подивитися будь-хто і пережити, дізнатися те, як там було».

Восени стрічку покажуть на телеканалах і ОТТ-платформах світу, наразі тривають перемовини із дистриб’юторами.

Читайте також: Руслана Писанка перед смертю встигла зіграти головну роль у фільмі «Демони», де обстригала волосся

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

81

Тетяна Карпенко

журналіст