Відповідь МЗС: звідки українським дипломатам надсилають підозрілі пакунки

Уже тиждень українські посольства та консульства отримують підозрілі пакунки. Усі дипустанови України працюють у режимі посилених заходів безпеки.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на міністра закордонних справ Дмитра Кулебу.

Так, уже зафіксували 31 випадок, коли в українські дипустанови в 15 країнах надходили підозрілі пакунки. Дипломати в Австрії, Ватикані, Данії, Казахстані, Нідерландах, США, Франції та Хорватії по одному разу отримували такі погрози.

До дипломатів у Чехії, Румунії, Угорщині та Португалії небезпечні пакунки надходили двічі, в Італії — чотири рази, в Іспанії — 5 разів та в Польщі — 6 разів.

Лише за останні дві доби пакунки надійшли до посольств в Італії, Польщі, Португалії, Румунії, Данії та консульства в Гданську.

«На всіх конвертах зазначається одна й та ж сама адреса відправника: автосалон Tesla в німецькому містечку Sindelfingen. Зазвичай відправлення відбувалося з поштових відділень, які не були обладнані системами відеоспостереження», – зазначив Дмитро Кулеба.

Зловмисники також зробили так, щоби не залишати слідів своїх ДНК на пакунках. А це може свідчити про професійний рівень втілення кампанії з погрозами.

«Кампанія терору проти українських дипломатів безпрецедентна за своїми масштабами не лише в контексті України, але й на світовому рівні. Я не пригадую випадків в історії, коли така кількість посольств і консульств однієї країни піддавалася таким масованим атакам за такий короткий проміжок часу», – додав міністр.

Він вважає, що відповідальна за погрози українським дипломатам або росія, або хтось, «хто симпатизує російській справі та намагається посіяти страх».

Читайте також: Єврокомісія пропонує спеціалізований суд для розгляду російських злочинів

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

60

Тетяна Карпенко

журналіст