Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

Про це в ефірі телемарафону заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За його словами, в Україні початком війни вийшов розрив ланцюгів постачання гречки, оскільки її частково імпортували з Казахстану:

«Але українські аграрії відреагували на цю ситуацію і суттєво збільшили посівні площі. Тому ми очікуємо в 1,5 раза більший збір гречки цього року».

І додав, що загальний обсяг урожаю гречки очікується на рівні 140 тисяч тонн при споживанні на внутрішньому ринку 100-110 тисяч тонн на рік.

Крім того, за вересень збір греки завершать, а від жовтня вона стане доступною споживачу.

«Очікуємо, що від жовтня, від четвертого кварталу, ціни знизяться, оскільки наше внутрішнє виробництво із запасом достатнє, щоб забезпечувати увесь рік українців гречкою та навіть сформувати необхідний перехідний резерв», – розповів заступник міністра.

Читайте також: Якими будуть ставки на бензин, дизель й автогаз

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

84

Тетяна Карпенко

журналіст