Від відомої столичної мережі піцерій до волонтерського хабу

Повномасштабне вторгнення змусило кожного з нас замислитись “що робити далі?”. Винятком не стали й власники молодої київської піцерії Station Pizza. Хтось з них поїхав за кордон, хтось перевів бізнес в онлайн, хтось пішов захищати країну, а хтось почав волонтерити.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Молода київська мережа закладів Station Pizza відкрилася лише навесні 2021 року, під час ще напружених ковідних часів. У їхніх планах було розвивати культуру вуличної їжі та покрити доставкою все місто. У Києві відкрились одразу два заклади. Ще один відкрили в січні 2022 року, у набираючому популярності, форматі “dark kitchen”. У розвитку мережі допоміг столичний підприємець, екс-власник компанії “Укрспецторг Груп” Рустам Джамбулатов, ставши єдиним інвестором.

Пропрацювавши майже рік, набравши темпів зростання у столичній доставці піци і будуючи плани з розширення мережі, команда точно не думала, що наступні чотири місяці вони проведуть у цеху, який стане укриттям, домівкою та волонтерським центром одночасно. Через тиждень після повномасштабного вторгнення, сидячи у підвалі “dark kitchen”, вони намагалися зрозуміти, як бути і жити далі.

У Києві був дефіцит продуктів, а у будинку, де був цех – багато літніх та не мобільних мешканців. Так Station Pizza стали одними з перших закладів, які почали волонтерити.

“Ми вирішили, що потрібно використати такий ресурс, як велика обладнана кухня. Порадилися з нашим інвестором Рустамом, і почали готувати їжу для мешканців нашого будинку, пенсіонерів та тих, хто ховався у метро біля нас”, – каже один із співвласників мережі закладів Station Pizza.

За кілька днів команда вийшла на неймовірні обсяги, близько 800-1000 порцій на день. Як виявилося, забезпечення їжею людей похилого віку дуже актуальне. Згодом почали готувати для ЗСУ, ТрО, Інституту пульмонології, Охматдиту та дитячого онкологічного центру.

Тоді співвласники й уявити не могли, наскільки складними будуть наступні чотири місяці. Вони жили, спали та готували в цеху. Траплялися дні, коли їм вдавалося приготувати 1500 порцій на день.

Через якийсь час команда порахувала, який обсяг вони робили — 25-30 тисяч порцій на місяць. Спочатку в таку цифру навіть не вірилося, але оптимізувавши процеси, іноді виходило навіть трохи відпочити.

Через якийсь час мережа Station Pizza, як і багато інших столичних закладів, не відчинила свої двері для відвідувачів. Але саме завдяки зусиллям команди співвласників та інвестора Рустама Джамбулатова, жителі Києва вистояли та залишились незламними.

82

Юрій Іванов

Головний редактор