Від початку року в Україні надійшло 1212 звернень громадян щодо порушень мовного закону

Від початку 2023 року на адресу Секретаріату Уповноваженого надійшло 1212 звернень громадян щодо порушень Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Про це в ефірі “Суспільного” сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

За словами мовного омбудсмена, рекордсменом-порушником є Київ – 491 звернення:

“Далі йде Одещина – 184, Дніпропетровщина – 104, Харківщина – 95. Серед найбільших порушників – інтернет-магазини, а також сайти, через яких йде обслуговування (450 звернень). 240 звернень стосувалися безпосередньо сфери обслуговування”.

І додав, що сфера освіти і науки залишається серед найбільш чутливих – за 2023 рік є 153 звернення щодо порушення мовного закону освітянами.

“Це ті порушення, що зафіксували в закладах вищої освіти, коли професори, доценти окремих університетів продовжували поширювати тезу про неважливість української як мови освітнього процесу. Пам’ятаємо нещодавній приклад з Державним податковим університетом в Ірпені, де, попри прохання студентів, викладачка відмовилася вести пари з філософії українською”.

Нині професорку Державного податкового університету звільнили за ст. КУ про працю. Однак заходи державного контролю за застосуванням державної мови все ще тривають.

Також Кремінь поінформував, що на півдні, сході і в центрі країни з’явилися студентські мовні омбудсмени. Наразі діють понад півтисячі безплатних курсів із вивчення державної мови. Понад 30 курсів з опанування української як іноземної є за кордоном. У планах Уповноваженого з вересня започаткувати цикл українознавчих студій у Фінляндії.

Читайте також: Замість ЗНО абітурієнти цього року складатимуть мультипредметний тест

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Діана ЯКОВЕНКО

63