«В єдності – сила»: Нацбанк презентував перші воєнні пам’ятні монети

Сьогодні, 11 липня, на зустрічі з представниками посольств 12 країн світу в Києві презентували пам’ятні монети «В єдності – сила», які присвячені міжнародній підтримці України у війні проти рф.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на НБУ.

Так, монети «В єдності – сила» виготовлені у двох варіантах: номіналом 10 гривень – зі срібла (тираж – до 5 000 штук) і номіналом 5 гривень – із нейзильберу (тираж – до 250 000 штук (у тому числі 75 000 шт. у 2022 році у сувенірній упаковці).

«Це – перші монети, які Національний банк вводить в обіг під час війни. Від ідеї до випуску вони створені в умовах воєнного часу під звуки сирен повітряної тривоги», – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розмістили Тризуб, навколо якого зобразили з’єднані руки, оповиті синьо-жовтою стрічкою. Вони символізують єднання людей доброї волі по всьому світу. А на реверсі розташований надпис «В єдності – сила» та прапори 15 країн світу: США, Британії, Польщі, Канади, Естонії, Литви, Латвії, Італії, Швейцарії, Чехії, Швеції, Нідерландів, Німеччини, Франції, Японії.

Ці монети започатковують нову серію «Безсмертна моя Україно».

Читайте також: Олексій Кущ: «Лібералізація валютного ринку буде на руку спекулянтам і послабить гривню»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

74

Тетяна Карпенко

журналіст