В Ужгороді урочисто заклали капсулу та наріжний камінь у фундамент кафедрального собору ПЦУ (подробиці)

Сьогодні, 28 вересня, в Ужгороді відбулося закладання капсули та освячення наріжного каменю в фундамент кафедрального собору Закарпатської єпархії ПЦУ на честь ікони Божої Матері “Всецариця”, що будується за адресою : вул. Станційна,16 а. Будівництво цього храму проходить за ініціативи народного депутата України Миколи Тищенка та його команди.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо“ із місця події.

Очолили священнодію митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій (Руднік) у співслужінні духовенства Закарпатської єпархії ПЦУ.

На захід прийшло багато вірян, депутати ВР, депутати обласної та місцевих рад, голова обласної ради Олексій Петров та інші представники органів місцевого самоврядування.

Священнослужителі освятили фундамент майбутнього храму та провели службу. Після чого освятили наріжний камінь і заклали капсулу в фундамент майбутньої церкви. Кожен з присутніх мав можливість запечатати капсулу бетоном.

Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій (Руднік) розповів, що на будівництво першої ПЦУ закарпатці та ужгородці чекали понад двадцять років:

“Це історична подія для Закарпатської єпархії. Ми освятили наріжний камінь, заклали капсулу в фундамент майбутнього першого кафедрального собору ПЦУ на Закарпатті. Цього чекали парафіяни та духовенство близько двох десятиліть. Проте завдяки команді народного депутата України Миколи Тищенка, нардепа Михайла Лаби та інших народних депутатів, президента Національного експертно-будівельного альянсу Україна Віктора Лещинського вдалося розпочати будівництво першого кафедрального собору Закарпатської єпархії ПЦУ. Храм – це місце зустрічі неба із землею, де зустрічаються і присікають голос Господній і молитва людська. Дякую присутнім, що прийшли розділити з нами таку важливу мить.”

Нардеп Микола Тищенко повідомив, що будівництво нової ПЦУ триватиме близько року:

“Будівництво цієї церкви – велика подія для ужгородців, закарпатців і України в цілому. Адже це перший кафедральний собор ПЦУ в Закарпатті, з чим я всіх і вітаю! Люди з нетерпінням чекають на цю церкву. Я підійшов до однієї бабусі, і вона розповіла, що мріє дожити до того, як в цю святиню зайдуть перші парафіяни. Я потішив її, що храм обіцяють побудувати протягом року, і що вона обов’язково прийде до нової церкви й проживе ще багато років”.

Про Благодать Божу на сьогоднішньому дійстві сказав нардеп Михайло Лаба:

“Сьогодні на заході відчувалася Божа благодать! Це день Божої ласки! Я радий, що в Ужгороді нарешті за довго років збудують першу Православну церкву. Через кілька років у ній успішно проведемо першу службу”.

Вірянка Марія каже, що давно чекала на будівництво православної святині ПЦУ:

“В Ужгороді понад 22 церкви були тільки Московського патріархату, а українську лише тепер починають будувати. Був час, коли просто не дозволяли створювати храми, не виділяли на це землі та інше. Нарешті процес будівництва пішов. Дякую Богу! Зараз на службу ходжу в тимчасову капличку, що знаходиться біля фундаменту кафедрального собору Закарпатської єпархії ПЦУ. Сподіваюся, найближчим часом відвідаю і новий храм”.

Про терміни будівництва нової святині повідомив підрядник будівництва Армен Назарян:

“Нині заклали фундамент, дійшли до відмітки – 0. Тепер будемо зводити монолітну конструкцію. Вона є досить важкою, її вертикальні елементи будуть створені з моноліту. На будівництво храму піде приблизно року, але ми старатимемось зробити все швидше”.

Почесні Грамоти за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом за підписом Митрополита Київського і всієї України Епіфанія вручили всім причетним до зведенню храму. Крім того, усім прихожанам дійства роздали символічні ікони.

Також єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій подарував президенту НЕБАУ Віктору Лещинському для Національного музею архітектури та будівництва новий експонат – мініатюрну церкву ручної роботи.

Усі світлини із заходу можна переглянути на офіційній сторінці у Фейсбук “Оперативної України інфо”.

Читайте також: В Ужгороді на урочистому Віче до 1128-річниці відзначили видатних жителів міста.

Юрій Іванов, Зоя Брюхович

1 614

Юрій Іванов

Головний редактор