В Ужгороді відзначили 30-ту річницю Незалежності України (фото та відео)

Сьогодні, 24 серпня, в Ужгороді пройшли урочистості до Дня Незалежності України. Крім покладань квітів до меморіалів, був військовий марш та хода із стометровим стягом.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

Захід розпочався із покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка на площі Народній. Там гімн України та “Молитву за Україну” виконав Закарпатський заслужений академічний народний хор.

Після чого розпочалися урочистий марш військових та урочиста хода зі стометровим синьо-жовтим прапором (з площі Народної до площі Богдана Хмельницького). Стяг об’єднав понад сотні людей.

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров розповів про здобутки України після проголошення Незалежності:

“Ми сьогодні відзначаємо дуже знаменну дату – 30-річчя держави. Після проголошення Незалежності в Україні виросло нове покоління українців, які не знали, не знають, і дасть Бог не знатимуть ярма Радянського Союзу. Це свято дає нам можливість спостерігати наскільки ми сильні, могутні, розвинуті, цивілізовані. Ми будуємо нові літаки, розбудовуємо новий флот, маємо нову зброю, наукові відкриття та інше. Наша країна гідно займає відповідне місце в Європі”.

Також голова облради закликав, вірити в Україну та в її майбутнє:

“Я зараз дивлюсь на молодь та дітей – це патріотично виховані люди, які пишаються тією державою у якій народилися. Потрібно вірити в Україну! Вірити в себе! Тому що держава починається з кожного із нас. Звинувачувати Батьківщину в тому, що вона тобі щось не дала, можна тільки після того, як  відповіш на питання “А що ти зробив для неї?”. Якщо відповідь співставна можеш щось вимагати, якщо ні – крокуй, працюй, молись! Роби все для того, щоб твої діти і ти сам пишалися своєю державою.”

Секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян зазначив, що 30 річчя України велике свято. Незалежність – це результат сили духу, боротьби та незламної віри у майбутнє українського народу:

“Дуже приємно, що незважаючи на погодні умови, сьогодні на святкування прийшло так багато людей. Кожен з нас має пишатися тим, що він громадянин України та проживає у вільній, незалежній, демократичній, європейській державі. Я б хотів, щоб кожен українець вкладав свої сили і душу в нашу Батьківщину. Робив усе для її процвітання. Показували своїм дітям приклад, як потрібно її любити”.

Завершили дійство святковим концертом.

Читайте також: В Ужгороді до Дня Державного Прапора підняли найбільший стяг в області (фото).

Зоя Брюхович

340

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті