В Ужгороді стартувала Всесвітня акція проти насилля (фоторепортаж)

Сьогодні, 25 листопада, в Ужгороді стартувала Всесвітня акція “16 днів проти насильства”. Цьогоріч до неї долучилися й Зе!Жінки в Закарпатській області.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

Так, в обласному центрі Закарпаття на площі Петефі встановили інформаційний куб на якому розмістили відомості щодо протидії насильству та контакти урядових служб, до яких можна звернутись у випадку знущань. На ньому також є анонімне опитування, пройти яке можна за посиланням через QR-код.

А на площі Театральній відкрили виставку “Річ у тім 2.0”. Її присвятили проблемі домашнього насильства.

За словами організаторів основна мета акції –  привернути увагу до подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Відомо, що насильство може бути фізичним, сексуальним, психологічним економічним. Людина, яка йому піддається, постійно перебуває у пригніченому стані та практично не має сили боротись із «тираном».

Лідерка Зе!Жінки, депутатка Закарпатської обласної ради від партії “Слуги Народу” Наталія Штефуца зауважила, що фізичне насильство – неприпустиме явище у 21 столітті. Але мова йде і про психологічне:

“Систематичне психологічне насильство може чинити шкоду здоров’ю психіки, викликаючи почуття сорому і провини, втрату пам’яті або сюрреальне відчуття дійсності, емоційну нестабільність, почуття безвихідності, думки про самогубство та інше. Не буду вже говорити про фізичне насильство, якого у 21 столітті взагалі не повинно бути”.

Також депутатка звернула увагу на те, чому люди соромляться говорити про знущання:

“Великою помилкою людей, над якими скоюють насилля є те, що вони не звертаються по допомогу. Часто бояться помсти з боку «тирана» або відчувають власну вину, йдуть на самопожертву заради дітей, а ще мають страх зганьбити сім’ю. Бо бажають створити образ ідеальної родини та щасливого подружжя перед іншими. Це все є глобальними помилками, які не призведуть до чогось хорошого. Я як лідерка Зе!Жінок Закарпаття закликаю всіх людей, які піддаються насиллю, діяти, не давати себе ображати. Тільки так ви зможете забезпечити своє щасливе майбутнє”.

Крім того, Наталія Штефуца попросила осіб, у яких є знайомі, які потерпають від насилля, – не мовчати. А поговорити з жертвами і пояснити їм, чому варто звернутися по допомогу до відповідних органів.

Підкреслимо, що дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Читайте також: Марина Бардіна: В Україні стартувала масштабна акція “16 днів проти насильства”.

Єва Соловйова

166

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті