В Ужгороді проходить обласний форум “Енергоефективна громада – чисте довкілля”

Сьогодні, 29 жовтня, в Ужгороді відбувся обласний форум “Енергоефективна громада – чисте довкілля”.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

Захід провели за ініціативи Державного агентства Енергоефективності та енергозбереження України спільно із міжфракційним депутатським об’єднанням “Енергоефективна Україна” та Закарпатською обласною радою.

Мета заходу – представити громадам державну політику та інструменти підвищення енергоефективності у житловій, соціальній та бюджетних сферах, а також обговорити механізми фінансування відповідних проєктів.

Відкрив обласний форум народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання “Енергоефективна Україна Микола Тищенко:

“Я дуже радий відкрити цей форум. Підкреслю, що за ініціативи Президента України держава виділила 300 мільйонів гривень на енергоефективність. Ми з нашою командою, командою Президента та з іншими фахівцями, раді що ви звернули увагу саме на цю проблему і сьогодні тут присутні. Бажаю всім плідної спільної роботи і досягнення цілей та задач, які ставить перед нами народ України”.

Також нардеп додав, що на початку опалювального сезону вкрай важливо роз’яснити громадам переваги та можливості енергоефективності – вагомого інструменту для соціально-економічного захисту українців, зменшення їхніх витрат на комунальні послуги та подолання енергетичної бідності в цілому.

Виконуючий повноваження голови Закарпатської облради Василь Іванчо, повідомив орієнтири енергоефективності на подальші роки:

“Наша зустріч націлена на презентацію державної політики та місцевих ініціатив у галузі енергоефективності. Ми маємо чіткий орієнтир “Енергетичну стратегію України до 2035 року”. Згідно з яким до 2025 року буде завершено реформування енергетичного комплексу України, досягнуто першочергові цифрові показники із безпеки та енергоефективності, забезпечено інноваційне оновлення та інтеграцію в енергетичний сектор Європейського союзу”.

На форумі обговорювали енергоефективність у житловій, комунальній та бюджетній сферах, зелене фінансування, використання енергія з твердих побутових відходів та альтернативні види палива.

До заходу також долучилися голова Держенергоефективності Валерій Безус, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та інші.

Читайте також: В Хусті відкрили офіс партії “Слуга Народу” (фото, відео).

Зоя Брюхович

133

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті