В Ужгороді на Пагорбі Слави вшанували пам’ять загиблих захисників України під Іловайськом

Сьогодні, 29 серпня, у День пам’яті захисників України в Ужгороді на Пагорбі Слави вшанували пам’ять військових, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо“.

О 10-ій годині, під час загальнонаціональної хвилини мовчання, вшанували пам’ять усіх загиблих. У меморіальному заході узяли участь керівники Закарпаття та Ужгорода, учасники бойових дій на Сході, рідні загиблих, представники правоохоронних та силових структур, священнослужителі, волонтери, громадськість.

Після Державного Гімну до могил бійців поклали квіти. Гурт “Рокаш” виконав українську народну пісню “Чорна гора неорана”, солісти обласної філармонії виконали сумні мелодії.

До урочистостей також долучився секретар Ужгородської міськради Арсен Мелкумян. За його словами, такі пам’ятні дати – дуже важливі і про них варто пам’ятати завжди:

“Ми маємо завжди пам’ятати загиблих воїнів, які віддали життя за нашу державу. Наразі важливо виховувати у молодого покоління патріотизм. Діти повинні усвідомлювати, якою ціною нам далася можливість жити та розвиватися під синьо-жовтим прапором. Підкреслю, не знаючи минулого, не можливо побудувати майбутнє».

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. Військові регулярних частин Збройних сил Росії, що вторглися до України під прикриттям підтримуваних ними сепаратистів, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважають зниклими безвісти.7 років тому в ці дні українські військові потрапили в оточення під Іловайськом.

Читайте також: Віктор Лещинський подарував Науковій бібліотеці Максимовича козацьке видання 1738 року.

Зоя Брюхович

414

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті