В Україні знімуть серіал про Івана Мазепу

У місті Батурин, що на Чернігівщині, відома дослідниця Гетьманщини, доктор історичних наук, професор Тетяна Таїрова презентувала роман про Івана Мазепу. За його мотивами в Україні планують зняти серіал.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням на MEDIA GROUP UKRAINE.

Презентація книги “Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна” відбулась у Цитаделі Батуринської фортеці. Роман є першим художнім твором авторки.

“Понад 30 років я займаюся історією Гетьманщини та понад 18 – особистістю Івана Мазепи. З’явилося бажання донести свої знання до набагато більшої аудиторії – звідси формат художнього твору, який дозволяє не тільки розповісти про трагічну і героїчну епоху, але й зробити героїв “ближче”, розкривши їхню психологію і почуття. Усі дійові особи та події книги справжні та засновані на наявних в архівах документах”, – повідомила Тетяна Таїрова.

Під час презентації книги генеральний продюсер FILM.UA Group Віктор Мирський та член Наглядової ради “Медіа Групи Україна” Володимир Бородянський розповіли, що за мотивами роману Тетяни Таїрової невдовзі відбудуться зйомки серіалу.

Спеціально до заходу в заповіднику розгорнули виставку “Гетьман Іван Мазепа, князь Священної Римської імперії”. На ній можна було побачити унікальні нововиявлені артефакти із Віденського архіву та колекції Олексія Шереметьєва. Також серед експонатів була печатка Мазепи, яку вперше представили широкому загалу. Вона підтверджує княжий титул гетьмана, наданий йому Священною Римською імперією.

Читайте також: Київські музеї запрошують на дні відкритих дверей: куди безплатно можна піти у жовтні.

Зоя Брюхович

83

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті