В Україні змінять формат платіжок за комунальні послуги

Рівень енергоефективності відображатиметься у новому форматі комунальних платіжок. Це передбачено у новому Законі “Про енергетичну ефективність”, який Верховна Рада прийняла, у четвер, 21 жовтня.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомила заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна. 

За її словами, закон створить засади для підвищення енергоефективності бюджетної сфери, місцевого самоврядування, подолання енергетичної бідності. А також дозволить збільшити доступність комунальних послуг для населення та зменшити витрати на теплопостачання.

“Підвищення енергоефективності сприятиме економії коштів та скороченню споживання енергоресурсів. І в кінцевому результаті, – допоможе запобігти кліматичним змінам. Загальний рівень енергоефективності у країні залежить від кожного споживача енергії. Саме тому є важливим інформувати всіх громадян про поточний стан енергоспоживання та можливості, які підтримуватимуть ефективне використання енергоресурсів”, – зазначила Юлія Підкоморна.

Законом запроваджується масштабна програма впровадження smart grid технологій на державному рівні. Це дозволить операторам систем розподілу скоротити витрати в електромережах, а споживачу дасть можливість управляти власним попитом.

Також заступниця міністра енергетики розповіла, що нова платіжка міститиме детальну інформацію щодо споживання комунальних ресурсів, зокрема, з порівнянням поточних показників з тогорічними. Крім того, у ній буде інформація про доступні енергоефективні програми, якість послуг постачання природного газу та електричної енергії.

Законом також уперше вводиться відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності

Читайте також: В Україні змінюються карантинні обмеження: як працюватимуть міські маршрутки.

Зоя Брюхович

466

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті