В Україні затвердили план розмінування полів для сівби

Учора, 20 березня, за підсумками засідання Національного органу з питань протимінної діяльності, затвердили план заходів із розмінування сільськогосподарських земель для сівби.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на Міноборони.

Передусім обстеження та розмінування здійснюватимуть в регіонах, де проблема забруднення територій є найбільш актуальною, а очищення полів – найбільш економічно обґрунтованим.

За попередніми оцінками, в дев’яти областях України (Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська та Черкаська) потребують обстеження та, за необхідності, розмінування близько 470 тисяч гектарів земель сільгосппризначення.

Зазначимо, внаслідок бойових дій понад 5 млн га, або 50 тис. км2, сільськогосподарських земель наразі непридатні до використання через мінування, забруднення вибухонебезпечними залишками чи бойові дії, що тривають.

Учасники засідання опрацювали процедури для визнання іноземних документів із кваліфікації фахівців з розмінування та їхню відповідність українським вимогам.

Читайте також: 300 тисяч квадратних кілометрів територій в Україні потребують гуманітарного розмінування

Дивіться також відео: Фронтмен гурту «Діти Фрістайла» Денис Супруненко розповів,які зміни відбулися із гуртом за час війни

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

30

Тетяна Карпенко

журналіст