В Україні запустили сервіс для скарг на куріння в ресторанах і транспорті

Днями Центр громадського здоров’я запустив платформу, де буде моніторити порушення «антитютюнового» законодавства.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на ЦГЗ.

Так, на цій платформі можна буде подати скаргу, щоб відстояти свої права на «бездимне середовище» – через сайт або чат-бот у Telegram i Viber. Система автоматично спрямує скаргу до відповідного органа контролю.

Скаржитися можна на куріння в ресторанах, барах, кафе, громадських місцях, житлових будинках, транспорті. Також можна повідомляти про рекламу тютюнових виробів, нелегальну торгівлю такими виробами або про відсутність попереджувальної інформації чи наявність заборонених предметів для куріння.

Якщо ви помітили порушення, можна також звернутися до курця, адміністрації закладу чи поліції за номером 102. Крім того, у ЦГЗ закликають розміщувати наліпки про заборону куріння (наприклад, у визначеному місці під’їзду). Макет для друку можна завантажити тут.

Онлайн-платформу, мобільний застосунок і чат-боти розробив Центр громадського здоров’я за підтримки міжнародного Фонду із боротьби з туберкульозом та захворюваннями легень.

Читайте також: Знайшли ще один негативний вплив електронних цигарок

У Києві закликають носити маски в публічних місцях

Вийшов третій випуск проекту «Коли закінчиться війна» за участі екстрасенса Олександра Жаркова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

78

Тетяна Карпенко

журналіст