В Україні запустять систему 112

Незабаром в Україні запустять єдину систему 112. Це буде номер для виклику всіх надзвичайних служб — від швидкої допомоги до пожежників.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За відповідний законопроєкт проголосували 308 нардепів. Один з авторів документу нардеп Олег Бондаренко розповів, що в умовах воєнного стану навантаження на екстрені служби зросло на 45%. Тому важливо уніфікувати такі виклики й оперативніше надавати допомогу українцям.

«Серед причин, які не дозволяли підвищувати ефективність надання такої допомоги, була відсутність єдиного центру координації між різними оперативно-диспетчерськими службами (101, 102, 103, 104). Саме тому створення єдиного центру прийняття та обробки екстрених комунікацій дозволить забезпечити належний рівень надання населенню такої допомоги», — зазначив він.

Крім того, Служба 112 та оперативно-диспетчерські служби матимуть цілодобовий онлайн-доступ до фактичних даних із результатами фіксації громадських місць та інформації про них. Екстрені служби зможуть автоматично отримувати інформацію про місцеперебування абонента (геолокаційні дані), а постачальники електронних комунікацій будуть зобовʼязані надавати таку інформацію на вимогу екстрених служб.

Читайте також: Користувачі додатка «Повітряна тривога» отримуватимуть нові сповіщення

ВИЙШОВ ПЕРШИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ «КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ ВІЙНА?» (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

615

Тетяна Карпенко

журналіст