В Україні вшановують жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в Україні, як і у всьому світі, відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Цей день проголосили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Україна на державному рівні почала відзначати його у 2012 році.

27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського населеного пункту Освенцим.

Під час Голокосту вбили до 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 до 2,5 мільйонів на території колишнього Радянського Союзу, переважно в Україні. Вважається, що найбільшим було гетто у Львові, а одними з наймасштабніших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру у Києві. Але знищення євреїв України були систематичними та повсюдними, гетто були не лише у нинішніх обласних центрах, а навіть у невеликих містечках, як і масові розстріли євреїв.

“Ми знаємо і пам’ятаємо, що байдужість убиває разом з ненавистю. Байдужість і ненависть завжди тільки вдвох здатні творити зло. Тому так важливо, щоб кожен, хто цінує життя, проявляв рішучість, коли треба рятувати тих, кого ненависть прагне знищити. Вічна пам’ять усім жертвам Голокосту!”, – сказав у зверненні Президент України Володимир Зеленський.

Довідка: Голокост у перекладі з давньогрецької перекладається як “всеспалення”. Найчастіше цим словом називають переслідування та знищення євреїв нацистською Німеччиною у 1933-1945 роках, але у ширшому сенсі, Голокост – це систематичне гоніння та знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації чи генетичного типу.

Читайте також: День українського політв’язня: відзначають пів століття, актуальний і досі

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

У Києві провели захід у межах Міжнародного благодійного проекту «Charity 100лиця» (фото, відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

55

Тетяна Карпенко

журналіст