В Україні вперше лікарі самостійно пересадили легені від посмертного донора

Нещодавно у Львові провели унікальну операцію з пересадки легень від посмертного донора. Це друга така операція в Україні й перша, яку наші лікарі провели самостійно без допомоги іноземних колег.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на МОЗ.

“Нові” легені отримав киянин Олексій Чернишков. Чоловік був ліквідатором аварії на ЧАЕС, зараз йому 56 років. Через роботу на аварії в Чорнобилі він отримав тотальну бульозну емфізему — ледь міг пройти 30 м самостійно. На таку операцію його зважив 11-річний син, який нікого, окрім тата, не має.

Операція з пересадки легень від посмертного донора тривала 16 годин. Нині чоловік самостійно дихає і чудово почувається.

Донором для Олексія Чернишкова став 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Його рідні погодилися віддати органи заради порятунку життя. Завдяки цьому рішенню вдалося врятувати не тільки Олексія, а ще п’ять життів. Крім легенів, лікарі змогли пересадити ще серце, печінку і нирки: всі операції пройшли вдало.

Важку та без перебільшення історичну операцію з пересадки легень від посмертного донора виконала команда Першого медоб’єднання Львова на чолі з кардіохірургами Романом Домашичем та Ігорем Гуменним.

Зараз усі пересадки органів в Україні відбуваються в межах пілотного проекту МОЗ з трансплантації й повністю оплачуються державним коштом. Тариф за трансплантацію легень встановлено на рівні 2,6 млн грн. Українським лікарям допомагають іноземні колеги, щоб поділитися досвідом та знаннями: їх згодом використовують наші медики й на лінії фронту.

Читайте також: Військовий хірург витягнув із тіла бійця нерозірвану гранату

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

У Києві провели захід у межах Міжнародного благодійного проекту «Charity 100лиця» (фото, відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

59

Тетяна Карпенко

журналіст