В Україні відзначають День писемності й мови: історія свята

Щороку 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови. Під час повномасштабної війни все більше людей переходять на українську, за кордоном також зросла увага до нашої мови.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Так, свято на державному рівні започаткували в 1997 році указом президента. Спершу це була ініціатива для вшанування пам’яті автора «Повісті минулих літ» Преподобного Нестора-літописця.

У цей день традиційно проводять Всеукраїнський радіодиктант. Також 9 листопада починається Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Серед основних традицій святкувань – покладання квітів до пам’ятника Нестору-літописцю, відзначення найкращих популяризаторів української мови, заохочення українських видавництв.

Цікаво, що перші відомі нам слова українською мовою були записані в листі візантійського історика Пріска Панікійського у 448 р н.е. Це були слова «мед» і «страва».

А найбільше українських слів починається на букву «П». Найменше  – на «Ф».

Українська – лагідна мова, в ній немає дуже грубих матюків. Наразі у сучасній мові нараховується понад 250 тисяч слів. Найбільше спільної лексики українська мова має з білоруською, польською та сербською. За вимовою українська найближча до чеської та словацької.

Читайте також: Радіодиктант-2022: де дивитися трансляцію

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

122

Тетяна Карпенко

журналіст