В Україні розпочали перевіряти ВПО: чим це загрожує

Наразі в Україні обліковують майже 4,8 млн ВПО, з них 2,215 млн отримують допомогу на проживання. Всередині жовтня уряд ухвалив рішення щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства при наданні державної допомоги внутрішньо-переміщеним особам.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За словами заступниці голови національної соціальної сервісної служби Тетяни Лактіонової, мова про вибіркові перевірки:

«Рішення, кого саме перевіряти, ухвалюватимуть на місцях керівники територіальних органів національної сервісної служби. Йдеться про перевірки фактичного місця проживання ВПО, які отримують державну допомогу на проживання».

Тетяна Лакітонова зазначила, якщо людини не буде вдома, їй надається можливість протягом десяти днів з’явитися до Управління соцзахисту для проведення фізичної ідентифікації і відповідно підтвердити своє місце проживання за вказаною адресою.

А якщо людина повернулася додому, тоді стоятиме питання про можливість та право подальшої виплати ВПО. Тобто, якщо вона не підтвердила свою ідентифікацію, тоді ухвалюватиметься рішення щодо припинення допомоги.

Перевірки здійснюватимуть посадові особи територіальних органів національної соціальної сервісної служби за даними Єдиної інформаційної бази даних ВПО і за адресами, які безпосередньо вказують при отриманні довідки ВПО.

Читайте також: Як впоратися з тугою за домівкою (рекомендації)

Психолог дала поради, як не збожеволіти під час війни

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

2 082

Тетяна Карпенко

журналіст