В Україні проведуть Всесвітній день прибирання

У суботу, 18 вересня, 16 областей України із мільйонами активістів із 180 країн світу вийдуть на Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day”.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили організатори заходу.

Акція мала пройти завтра по всій території України, але через несприятливі погодні умови її перенесли в Одеській (відбудеться 19 вересня), Сумській, Закарпатській, Чернівецькій, Миколаївській, Полтавській, Чернігівській – (25 вересня) та Вінницькій (26 вересня) областях.

Загальна ідея Всесвітнього дня прибирання полягає в тому, щоб допомогти людям помітити проблеми з відходами в їх найближчому оточенні та почати вживати заходи щодо їх усунення.

Організатори закликають брати з собою засоби індивідуального захисту, рукавички, великі пакети для сміття, запрошувати родину та друзів. Цього року, враховуючи карантинні обмеження, планується новий формат – групового, сімейного прибирання з дотриманням соціальної дистанції та в масках за можливості з роздільним збором вторинної сировини й здачею відсортованого в найближчий пункт прийому.

Доречі, за даними Світового банку, люди щодня виробляють понад 2 мільярди тонн сміття, і переважна більшість відходів розкладається дуже довго. Зокрема, поліетилен – до 200 років, пластик – понад 500 років, а їх спалення призводить до викиду важких металів, що руйнують озоновий шар. Ґрунтові води, омиваючи відходи, збирають у собі залізо, ртуть, цинк, свинець, барвники, пестициди, миючі засоби та інші хімікати…

Довідка: Міжнародна акція Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» проходить щороку в третю суботу вересня. Вона об’єднує понад 50 млн учасників. Минулого року 140 тис. учасників очистили понад 2138 локацій у 24 областях та 243 населених пунктах України. Спільними зусиллями небайдужі зібрали 764 тонни сміття. В Україні акцію підтримують представники влади, зірки Наталка Карпа, Alyona Alyona, Джамала, Jerry Heil, Світлана Тарабарова, Маша Краш, Микита Вакулюк, Марія Мельник, Ілля Ярема, а також ряд блогерів, спортсменів, акторів, ведучих.

Читайте також: Закарпатці встановили рекорд України, аби врятувати маленького хлопчика (відео).

Зоя Брюхович

126

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті