В Україні презентували новий Range Rover: характеристика та вартість іномарки

Вчора, 24 листопада, під Києвом відбулася закрита презентація повністю нового Range Rover . 

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомив автобізнес.

Новий Range Rover зовні відрізнити від колишньої генерації як ніколи складно. Але такий підхід марки – мінімум зовнішніх змін за цілком нової «начинки». А ось у всьому іншому це автомобіль наступного десятиліття.

Екстер’єр

Не варто звинувачувати британських стилістів у тому, що завжди викривали дизайнерів Porsche 911. Цілих п’ятдесят років вони йшли до цього «золотого перетину». Згадайте, вже перший Range Rover, що дебютував у 1970 році. Також визначався на тлі інших позашляховиків лаконічною формою, площиною панелей і візуальною чистотою.

Ніяких окремих крил, об’ємів, що виступають, ручок і підніжок, що стирчать — все підпорядковано єдиній ідеї. «П’ятірка» звела цю чистоту в абсолют, зробивши такою самою рисою ДНК, як низька підвіконна лінія, дах, що спадає, короткий передній і довгий задній звиси. І гідна уособлювати в Луврі сучасне мистецтво не менше, ніж перший Range Rover.

Щоб досягти ефекту єдиної візуальної площини, стилісти постаралися звести до мінімуму зазори між кузовними панелями, виконали врівень з поверхнею кузова дверні ручки й елементи декору. Максимально скоротили кількість швів і стиків плюс мінімізували перепади рельєфу між склом і рамами.

Архітектура

Одне слово, під пізнаваними обводами – зовсім перероблений зміст. Абсолютно нові модульна платформа MLA-Flex та електронна архітектура Eva 2.0 перетворили позашляховик на вітрину мехатроніки. Так, жорсткість на кручення повністю алюмінієвого кузова збільшилася вдвічі — до 33 тис. Нм/град. Не те щоб раніше кузов крутило на будь-якій купині, але тепер конструктори змогли застосувати дверні електроприводи з доводчиками й вбудованим захистом від затискання а-ля Rolls-Royce.

Або інший приклад — знову вперше в історії бренду (і всього Land Rover) задня вісь отримала і 5-важільну підвіску, і систему підрулювання, і активний диференціал. Тобто тепер момент, що крутить, може розподілятися не тільки між осями, а й між правим і лівим задніми колесами.

Повнокероване шасі

Пневмопідвіска Dynamic Response Pro стала не тільки повнокерованою, а й навігаційно-орієнтованою. Знову ж за прикладом Rolls-Royce тепер перед кожним поворотом вона запитує дані у хмарної платформи eHorizon і підлаштовує під них жорсткість адаптивних 2-клапанних амортизаторів, а також активних стабілізаторів. Останні, завдяки 48-вольтовим електромоторам з тягою до 1400 Нм, невтомно борються з кренами кузова.

Дорожній просвіт

Крім базового налаштування кліренсу передбачені два занижених (–16 мм і –50 мм) і два завищених (+75 і +135) пресета. Тобто на паркуванні, для зручності входу та виходу, кліренс зменшується з 160 мм до 110 мм, а на бездоріжжі збільшується до 235 мм. В особливо екстрених випадках, як переїзд через кам’яну гряду або форсування річки, підвіску можна «задерти» на 295 мм. Щоправда, раніше показники були вищими і в прямому, і в переносному значенні: максимальний дорожній просвіт становив 303 мм, а замість муфти підключення передньої осі був чесний повний привід.

Прохідність 

Потрапляння в патову ситуацію протистоятиме інтелектуальний привід iAWD та система режимів руху Terrain Response 2 з можливістю ручного налаштування. У її меню пресети буквально для всіх типів бездоріжжя, що трапляються — гравію, піску, броду, бруду, каміння, трави, снігу, колій. Діюча спільно з 8-ступінчастим «автоматом» 2-ступінчаста «роздатка» навчена жонглювати розподілом тяги за різних обставин сто разів на секунду.

Силові агрегати

Як ми вже повідомляли, британці серйозно перетрусили моторну лінійку. Зі «стареньких» в живих залишилися тільки 6-циліндрові 3-літрові турбодизелі сімейства Ingenium: D250 (249 к. с., 600 Нм), D300 (300 к. с., 650 Нм) і D350 (350 к. с., 700 Нм). Старий добрий 5-літровий компресорник AJ-V8 відправляється у відставку, а його місце посів баварський P530 із двома турбінами в розвалі блоку V8. Вони видувають із 4400 куб. см робочого об’єму 530 к. с. та 750 Нм. Так, характеристики не захопливі, але англійців більше хвилювала проблема масляного голодування. Тому P530 отримав оригінальні налаштування та піддон картера з розвиненою системою перегородок.

Крім того, Range Rover може оснащуватися новітніми «м’якими» гібридами (MHEV) P360 та P400 Ingenium плюс «плагінами» P440e та P510e зі збільшеним запасом ходу. Але найепохальніше станеться в 2024 році, коли світ побачить перший повністю електричний Range Rover.

Він може бути зі стандартною або подовженою базою. З 4-, 5- або 7-місним салоном. З бензиновим, дизельним, гібридним або електричним двигуном. Але, за словами бренд-директора Jaguar Land Rover в Україні Андрія Ханіна, вже замовлено 210 позашляховиків. План продажу на наступний рік – 350 екземплярів, тобто 19% загального обсягу продажу марки Land Rover на нашому ринку. Очікується, що основний попит припаде на дизельні мотори (62%) та виконання Autobiography SWB (51%).

Порядок цін

Найдоступніший Range Rover коштуватиме 4,177 млн грн. За ці гроші пропонується версія з дизелем (3000 куб. см, 249 к. с.) та м’яким гібридом MHEV. За топову версію First Edition із розтягнутою базою просять 5,931 млн грн. Вона оснащується найпродуктивнішим двигуном у моторній гамі – 4,4-літровим V8 (530 к. с., 750 Нм) від BMW.

Читайте також:Індійський Vazirani Enonk: найлегший і, можливо, найшвидший електромобіль у світі.

Юрій Іванов 

402

Юрій Іванов

Головний редактор