В Україні поменшало тих, хто підтримує жорсткий карантин

Введення жорсткого карантину в Україні, якщо збільшиться захворюваність на COVID-19, нині підтримує менше кількість громадян ніж весною.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням на результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”.

Так, у порівнянні з весняними дослідженнями, кількість прихильників “жорсткого карантину” дещо зменшилася. Нині запровадження локдауну підтримує 54% (у квітні – 65%), не підтримують – 44%. Останніх відносно більше серед мешканців Сходу, населення середнього віку та тих, хто не боїться захворіти.

Також 41% висловили хвилювання через можливість особисто захворіти на коронавірус, 57% – не мають таких побоювань. Щодо здоров’я своїх близьких та рідних хвилюються 77%, не хвилюються – 23%.

З весни цього року рівень тривожності щодо стану свого здоров’я в умовах пандемії дещо знизився. Найвищі показники хвилювання, як і у минулі рази, фіксують у старшій віковій групі та серед жінок. Також ті, хто вже вакцинувався, менше бояться захворіти, аніж ті, хто лише хоче зробити щеплення від COVID-19.

За даними опитування, 36% респондентів зазначили, що вже вакцинувалися (перше, або ж друге щеплення). 18% зазначили, що готові вакцинуватися, 43% – не готові.

До речі, опитування проводилося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення. У порівнянні із липнем цього року, лояльність до вакцинації зросла. Відносно більше тих, хто не має бажання робити щеплення, серед молодих респондентів.

Крім того,  37% опитаних покладають відповідальність за вакцинацію населення на міністра охорони здоров’я. 18% говорять, що за цю ініціативу має нести відповідальність президент, 13% – головний санітарний лікар, 10% – Верховна Рада, 3% – прем’єр-міністр.

Читайте також: Що відчував після вакцинації від коронавірусу…

Юрій Іванов 

98

Юрій Іванов

Головний редактор