В Україні планують побудувати залізничну гілку до Буковелю

В “Укрзалізниці” мають намір прокласти залізничну гілку від станції Татарів до гірськолижного курорту Буковель в Івано-Франківській області.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням на Центр транспортних стратегій.

За словами директора філії “Пасажирська компанія” УЗ Олександр Перцовський, цей проект поки що на рівні попереднього технічного обґрунтування. Зараз вивчається, які траси можна прокласти. Але вже зараз є зацікавлені приватні інвестори. За попередніми підрахунками, інвестиції будуть починатися від 1 млрд грн.

“Рельєф у цій місцевості непростий, дорогу доведеться будувати вздовж річки, будуть необхідні тунелі. Зараз фахівці з’ясовують, які траси там можна прокласти”, – зазначив Перцовський.

Після затвердження проекту на всі роботи потрібно не менше року. Крім того, в УЗ мають намір покращии інфраструктуру найближчих до Буковелю залізничних станцій. Йдеться про станції Татарів і Ясіня. Відтак, планується перетворити їх на пересадкові хаби, з яких туристи будуть відразу відправлятися на курорти, замість того, щоб довго їхати туди з Івано-Франківська.

Нагадаємо, що “Укрзалізниця” 1 жовтня, у системі Prozorro, оголосила тендер на закупку 80 нових приміських та регіональних поїздів для оновлення парку. У компанії це назвали наймасштабнішим за роки незалежності України оновленням.

Читайте також: Синоптики попередили про похоладання та перший сніг на території України.

Зоя Брюхович

190

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті