В Україні дозволили вводити бустерне COVID-щеплення дітям 12-17 років

Сьогодні, 4 листопада, стало відомо, що в  Україні дозволили усім вакцинованим дітям віком від 12 до 17 років робити бустерне щеплення проти COVID-19.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на МОЗ.

Так, у міністерстві рекомендують вводити бустерну дозу вакцини через 6 місяців після завершення первинного курсу імунізації.

А  якщо дитина з медичних показань уже отримала додаткове щеплення проти коронавірусу раніше, то бустерну дозу рекомендують вводити через 3 місяці.

У МОЗ наголошують, що для бустерного щеплення проти коронавірусу дітям віком від 12 років потрібно використовувати виключно мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі. Наразі в Україні це Pfizer.

Крім того, у відомстві нагадали, що вакцинація дітей 12-13 років здійснюється лише у разі інформованої згоди (форма N 063-2/о) батьків або опікунів. Дітям від 14 років дозволяється самостійно звертатися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації.

Читайте також: Україна отримала ще 2,3 млн доз COVID-вакцини Pfizer

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

56

Тетяна Карпенко

журналіст