В Україні до Дня Незалежності створили фільм з відеозаписів українських військових (відео)

До 30-ї річниці Незалежності в Україні покажуть фільм “Зошит війни/War Note”. Його створили з відеозаписів українських військових.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили у пресслужбі Держкіно.

Фільм знятий особисто військовими та добровольцями на їхні телефони, планшети, GoPro. Перші подібні записи опинилися в архівах «Вавилону’13» на початку 2015 року різними шляхами. Це були записи Романа Базенка (позивний Кіно), Олексія Болдирєва (позивний Малиш) і Вадима Наумова. Записи Вадима передали організацією «Чорний тюльпан»,  яка займається пошуком та евакуацією тіл українських солдатів.

Режисер фільму Роман Любий розповів, як виникла ідея створення стрічки:

“Я почав збирати відео військових, і подумав, чому б не оформити це все у повнометражне кіно? Я створив трейлер і розмістив на сторінці «Вавилону’13» із проханням виходити на зв’язок тих, хто має фронтові записи чи знайомий з їхніми авторами. За п’ять років було лише декілька звернень. Улітку 2015-го мені подзвонив Малиш, Олексій Болдирєв. Я дуже подякував і сказав, що в нас вже є його записи. А 9 грудня того ж року Олексій загинув у підірваному на міні БМП. Він дуже хотів поділитися своїми відео, своїм досвідом. Коли він розмовляє з камерою, він наче розмовляє з тобою. Думаю, що можна полюбити цей фільм за сюрреалізм абсолютно реальних речей і відчуття цінності життя”.

Світова прем’єра картини відбулася на фестивалі Docudays UA у 2020-му році, де стрічка здобула приз глядацьких симпатій. Також фільм отримав приз журі Національного конкурсу 4-го Кінофестивалю Kharkiv MeetDocs.м.

Прем’єра картини “Зошит війни/War Note” за участі творчої групи відбудеться у кінотеатрі “Київська Русь” 24 серпня, о 19:30. 10 гривень з кожного придбаного квитка творці фільму перерахують у Благодійний фонд допомоги армії “Повернись Живим”.

Читайте також: На Дніпропетровщині до Дня Незалежності парашутисти станцюють гопак у небі.

Зоя Брюхович

207

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті