В Україні цьогоріч прогнозують зібрати близько 64 мільйонів тонн врожаю

В Україні триває посівна кампанія: аграрії засіяли понад 1 млн га ярих культур.

Про це заявив голова парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

За його словами, очікують меншого врожаю.

“Аграрії можуть зібрати на 10% менше продукції, ніж минулого року. За прогнозами, це близько 64 млн т зернових й олійних культур. Одна з причин зменшення – несприятливі погодні умови під час проведення посівної”, – розповів голова.

Значні опади, відсутність сонячних днів і зниження температури повітря в другій половині квітня призвели до перезволоження ґрунту. На думку експертів, це затримало проведення польових робіт.

“Сподіваємось, що надалі погодні умови сприятимуть сівбі, відповідно показники врожаю тільки зростатимуть. Адже українські аграрії забезпечують продовольством близько 400 млн людей у світі”, – зазначив Гайду.

І додав, що всього зерновими та зернобобовими планують охопити площу в 5,5 млн га, а це на 5% менше, ніж торік.

Читайте також: Словаччина тимчасово не імпортуватиме зерно та іншу агропродукцію з України

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

26

Тетяна Карпенко

журналіст